Ryzen 5 5600 için soğutucu önerisi

Anladım. Peki halihazırda işlemci üzerinden olan macunu neyle silebilirim?

Ben ıslak mendil ile nazikçe kaba macunu alıp, kalan izleri de kuru mikrofiber bez ile yok ediyorum mis gibi oluyor.

İşlemci anakarta takılıyken yap temizleme işlemini bu arada sabit dursun, çıkarmana gerek yok.

Ben ıslak mendil ile nazikçe kaba macunu alıp, kalan izleri de kuru mikrofiber bez ile yok ediyorum mis gibi oluyor.

İşlemci anakarta takılıyken yap temizleme işlemini bu arada sabit dursun, çıkarmana gerek yok.
İyi tamamdır hocam yardımınız için sağolun yakın zamanda alıp monte etmeye çalışıcağım.

Bir de bu işlemci macununu hangi şekilde süreceğim? Bazıları parmakları ile tamamen yayıyor bazıları da nohut tanesi kadar sıkıyor hangisi daha mantıklı?

Bir de bu işlemci macununu hangi şekilde süreceğim? Bazıları parmakları ile tamamen yayıyor bazıları da nohut tanesi kadar sıkıyor hangisi daha mantıklı?

Parmak ile yaymak mı? Onu kim yapıyor yahu macuna el sürdükten sonra anlamı yok ki, vücudundaki yağı da macuna eklemiş olursun.

Nohut/bezelye tanesi kadar sık soğutucuyu üzerine kapat kendisi yayılıyor.

Parmak ile yaymak mı? Onu kim yapıyor yahu macuna el sürdükten sonra anlamı yok ki, vücudundaki yağı da macuna eklemiş olursun.

Nohut/bezelye tanesi kadar sık soğutucuyu üzerine kapat kendisi yayılıyor.
Açıkçası bir kaç videoda gördüm.Ne kadar yanlış olduğunu düşünsemde bir sorayım dedim.Her neyse sağolun.

Alsın, alsın. Curve Optimizer ile 5600X gibi kullanayım dese benim gibi sıcaklıkları stabil tutmak için iyi oluyor. Benim RAM'ler de overclocklu olduğundan işlemciyi serbest bırakıyorum çeksin voltajı keyfine göre. Maksimum performans için ideali de bu.

5600 Turbo 4.4'e çıkabiliyor ben 4.3 sabit kullanıyorum, bir performans kaybı yok. Şu anki işlemci için soğutucu alınması elzem bir durum değil, geleceğe yönelik düşünülüyorsa alınır o ayrı.

@kino ayrıca uv ile o soğutucu ile kullancağından bile daha serin kullanır. 50-55 derecede geziyor bende oyunlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı