Ryzen 5 5600 ile RTX 3080 darboğaz yapar mı?

2K'da yapmaz. Yalnız kartı sıfır alacaksan fiyat farkını bilmiyorum ama RTX 4070 tercihi bütçe etkilemez ise seçmek daha karlı olur. DLSS 3.0 faktörü büyük.
Kartı 2. el alacaksan tabii ki 3080 ideal.

2K için 10GB VRAM nasıl yetersiz olabiliyor ki? Bu kartlar 2K ve 4K için tasarlanmadı mı? Evet rakibi olan AMD ekran kartlarında VRAM fazla ancak NVIDIA tercihim. 3070 veya 3070 Ti almıyorum ki 3080 alıyorum 2K için.

Evet öyle ama NVIDIA'nın kart eskitme politikası var.
Bu politika yüzünden aldığın yeni bir kartı ileride değiştirmen veya daha düşük çözünürlüklüte oynaman gerekiyor.
Şuan sen birinin değiştirmek istediği kartı alıyorsun 2.el.
Yoksa gücü 4K için bile yeterli.

Yeni bir sistem topluyorum ekran kartı hariç sıfır bir sistem. İşlemciyi Ryzen 5 5600 aldım şimdi de ekran kartı alacağım. Suprim X 3080 almayı düşünüyorum. Monitörüm ASUS TUF Gaming VG27AQ 2K 1ms 165Hz. 2K'da darboğaz yapar mı?

YouTube'da videoları vardır oyun testi onlara bak ama 5600 X olanı alsan iyi olur L3 önbellek çok önemli bir de Turbo GHz frekans hızlarına da bak epey diye bir site var oradan karşılaştırma yapabilirsin işlemcileri.

5600x 3060ti ikilisini kullanıyorum bannerlord 2 oyununda 2k dlss kalite şeklinde ufak bir işlemci darboğazı yaşıyorum %3-4 civarında gpu 140fps verirken cpu 135 civarı vermekte oyunun kendi performans testinde deneyebilirsiniz ek olarak valorant csgo gibi oyunlarda belki eycofda darboğaz yaşayabilirsiniz tabi +300-500fps aldıktan sonra pek önemi kalmaz

Yeni bir sistem topluyorum ekran kartı hariç sıfır bir sistem. İşlemciyi Ryzen 5 5600 aldım şimdi de ekran kartı alacağım. Suprim X 3080 almayı düşünüyorum. Monitörüm ASUS TUF Gaming VG27AQ 2K 1ms 165Hz. 2K'da darboğaz yapar mı?

Yapmaz diyemlere bakmayın AAA oyunlarda yapmaz ama işlemci gerektiren oyunlarda illaki yapacaktır. Almışken 8 çekirdekli bir işlemci almanızı öneririm.

Geri
Yukarı