Ryzen 5 5600 işlemci için anakart önerisi

Bütçe
2000

Lefkoio

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Şu an kullandığım sistem yeterli gelmediği için yeni sistem toplamaya karar verdim. İşlemci olarak Ryzen 5 5600, RAM olarak Kingston Fury 2x8 3200MHz alacağım. Ekran kartını hemen almayı planlamıyorum. Geçici olarak şu anki sistemimde bulunan GTX 1050 Ti ekran kartını kullanacağım. Önümüzdeki aylarda ise RTX 3060 ya da RTX 3060 Ti almayı planlıyorum. Sizden istediğim bu yeni sistem için bir anakart önerisi vermeniz. Özellikle oyun oynadığım için Dual Channel'da sıkıntı yaşamak istemiyorum. Bütçem 2000 TL. Bütçemi 300 500 TL aşması sorun değil. Şimdiden teşekkürler.

Öneriler için teşekkürler. Sanırım MSI önerisi ürünü tercih edeceğim. Bu arada konuyu işe giderken açtığım için söylemeyi unuttum. NZXT bir kasa alacağım. Sanırım MSI anakart bu kasaya uygundur gibime geliyor. https://www.akakce.com/bilgisayar-k...anli-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,1009220864.html
İsterseniz siz de öneride bulunabilirsiniz. Yeni sistemin daha fazla güç harcayacağını da düşünürsek bir adet de güç kaynağı önerisi alabilir miyim? Kasada 1 adet M.2 SSD, 1 adet SATA SSD, 3 adet hard disk olacak. Şu anki 500W bir güç kaynağı. Yeter diyorsanız da boşuna almayayım. Teşekkürler.

Öneriler için teşekkürler. Sanırım MSI önerisi ürünü tercih edeceğim. Bu arada konuyu işe giderken açtığım için söylemeyi unuttum. NZXT bir kasa alacağım. Sanırım MSI anakart bu kasaya uygundur gibime geliyor. NZXT H510 Compact CA-H510B-W1 Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İsterseniz siz de öneride bulunabilirsiniz. Yeni sistemin daha fazla güç harcayacağını da düşünürsek bir adet de güç kaynağı önerisi alabilir miyim? Kasada 1 adet M.2 SSD, 1 adet SATA SSD, 3 adet hard disk olacak. Şu anki 500W bir güç kaynağı. Yeter diyorsanız da boşuna almayayım. Teşekkürler.

Sisteminizi söylerseniz daha rahat önerebiliriz.

Eski sistemim:
i5 7400 işlemci
8 GB RAM
GTX 1050 Ti ekran kartı
250GB SSD, 1TB hard disk, 500GB hard disk, 150GB hard disk
B250M-PRO VD anakart

Yeni sistem yukarıda belirttiğim yeni alacağım parçalardan olacak.

Geri
Yukarı