Ryzen 5 5600 işlemciye OC nasıl yapılır?

Pc Matik

Decapat
Daha fazla  
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
CPU hızı Görev Yöneticisi'nden 3.50 GHz yazıyor bu işlemci OC'lu mu ve nasıl OC yaparım değilse?

OC yapmana gerek yok 5600 Boost clock hızı 4450 MHz eğer ki yapmak istersen adrenalin programından hız aşırtma yapsbilirsin otomatik olarak fakat bunun için iyi bir termal macunun ve soğutucun olması gerekir OC yapmanı tavsiye etmem Boost clock hızı gayet yeterli 3.50 GHz yazan standart hızıdır ekstra bir işlem gerekmez Ryzen 5600 için.

OC yapmana gerek yok 5600 Boost clock hızı 4450 MHz eğer ki yapmak istersen adrenalin programından hız aşırtma yapsbilirsin otomatik olarak fakat bunun için iyi bir termal macunun ve soğutucun olması gerekir OC yapmanı tavsiye etmem Boost clock hızı gayet yeterli 3.50 GHz yazan standart hızıdır ekstra bir işlem gerekmez Ryzen 5600 için.
Ekstra olarak PBO ve UV yapıp performans arttırabilir ve boost hızını 4450 değil +200 offset vererek 4650 olarak kullanabilirsin. Şu an bu şekilde süper serin kullanıyorum 4650 altına düşmüyor işlemci hızım yük altında fakat stok fan varsa zor.

Soğutucu kule tipi iyi bir soğutucu macun tharlemekt in pahalı kaliteli bir ürünü maksimum olmasa da 4 GHz çıksam sence sorun olur mu ve performans iyi alır mıyım?

Kardeş hiçbir işlem yapmana gerek yok kendisi otomatik olarak OC yapıyor senin ekstra bir şey yapmana gerek yok.

Sağ ol reis bende yapma taraftarı değilim ama Zula gibi bir oyunda 90 FPS 100 FPS alıyor takılıyor çözemedim alalı 2 hafta oldu başlarda 350 300'dü bir anda düştü bende o çözer diye düşünmüştüm.

Soğutucu kule tipi iyi bir soğutucu macun tharlemekt in pahalı kaliteli bir ürünü maksimum olmasa da 4 GHz çıksam sence sorun olur mu ve performans iyi alır mıyım?
PC'de arkada çalışan uygulamaları kapatıp (Discord vs. gibi) CPU-Z bench kısmından bench CPU diyip sonuç geldikten sonra submit and compare'a tıklayıp sonucu paylaşır mısın? Bakalım işlemci frekansı kaça çıkıyor şu an.

FPS düşmesi varsa ayar eksikliği ya da Windows hatası vardır.

Döneceğim kanka sana bir 20 dk ya

FPS düşmesi varsa ayar eksikliği ya da Windows hatası vardır.

Reis dinliyorum şimdi Windows da hata varsa nasıl düzeltebilirim?

PC'de arkada çalışan uygulamaları kapatıp (Discord vs. gibi) CPU-Z bench kısmından bench CPU diyip sonuç geldikten sonra submit and compare'a tıklayıp sonucu paylaşır mısın? Bakalım işlemci frekansı kaça çıkıyor şu an.
Bu mu knk

Dosya Ekleri

• IMG_20230916_221030.jpg
    IMG_20230916_221030.jpg
    110,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Geri
Yukarı