Ryzen 5 5600 işlemciye zoko ice 5 soğutucu alınır mı?

VXCMANE

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Ryzen 5 5600'ün sıcaklığından rahatsız olmaya başladım ve bir soğutucu almaya karar verdim. Öyle bir gezinirken bununla karşılaştım, sizce iyi mi yoksa daha iyisi bulunabilir mi veya bu üzer mi?

Bilemiyorum arasındaki fark ne kadar büyük. Bende aynı konuyu açmıştım zamanında. Yanında DeepCool'u önermişlerdi yine. Ama çoğu kişi 214ü önerince onu aldım gayet de memnunum.
Kesinlikle arasında büyük bir fark yok dediğiniz gibi. Ama aynı fiyata bulunduğunda alınmalı bence.

RGB olmasını istiyorsa 214-XT daha mantıklı.

214-XT kule tipi sogutucuyu öneririm. Aynı işlemciyle kullanıyorum çok memnumum iki arkadaşıma daha aldırdım.

Sorunsuz kullanır. Ancak uzun vadede sorun çıkarabilir. Sistem sahibinin durumu varsa kule tipi sogutucuyla alması en mantıklısı. 70 derece kullanmak sıkıntı zaten. Normal değil.

DeepCool AK400 bir tık daha iyi soğutuyor hocam ama 214XT de iyidir hatta şu an kullanıyorum.

Işıklandırma olayından yararlanmak istiyorsan 214XT al gitsin.

Arkadaşlar ben Ryzen 5 5600'ün sıcaklığından rahatsız olmaya başladım ve bir soğutucu almaya karar verdim. Öyle bir gezinirken bununla karşılaştım, sizce iyi mi yoksa daha iyisi bulunabilir mi veya bu üzer mi?

İşlemcim Ryzen 5 5600 Dark Freezer X123 kullanıyorum. Fortnite, RDR 2, GTA 5 tarzı oyunlar oynuyorum ve sıcaklığı 65 derece üstü sadece 1 kere Rainbow Six: Siege'de gördüm. Kesinlikle öneriyorum. Sadece RGB ışığı yavaş dönüyor yani fanın içindeki ışığın hızı yavaş. Soğutma performansı gayet güzel.

Arkadaşıma 5600lü stok soğutuculu sistem topladım bizzat kendim. Yükte 70 derecelerde geziniyor ve hala sorunsuz kullanıyor.
Bende 5600 stok soğutucu ile kullandım. Valorant'ta 80-85 derecelerde render alırken 95 derecede takılıyordu. 5600 için stok soğutucu yeterli değil, idarelik kullanılır orası ayrı ama bir soğutucu şart.

Bende 5600 stok soğutucu ile kullandım. Valorant'ta 80-85 derecelerde render alırken 95 derecede takılıyordu. 5600 için stok soğutucu yeterli değil, idarelik kullanılır orası ayrı ama bir soğutucu şart.
Kasadan kasaya değişir hocam ama dediğiniz gibi yeni alınan sisteme dahi bir soğutucu şart. Stok soğutucu kullanılmaz.

Buna da bakabilirsin.

Buna da bakabilirsin.
hocam almısken biraz daha iyisini alayım diyorum var mıdır önerin

hocam almısken biraz daha iyisini alayım diyorum var mıdır önerin
Kral ben sana fikrimi belirttim. Ürün kesinlikle kalitesiz değil. Aynı markanın kasasınıda kullanıyorum. Gerçekten sağlam yapmışlar bu fan ciddili iyi soğutuyor 65 derece üstünü 1 kere gördüm dediğim gibi. Ryzen 5 5600 için daha abartı bir soğutucuya gerek yok zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı