Ryzen 5 5600 OC işleminde CPU Ratio 44'ten yukarı çıkmıyor

mertlev

Hectopat
Anakart
MSI B450 TOMAHAWK
İşlemci
ryzen 5 5600
Selam. MSI B450 Tomahawk kullanıyorum, manuel OC yapacağım 4650 amacım ama CPU ratio 44.5'ten yukarı çekilmiyor sanırım bir kilit var bunu nasıl çözeceğim?

Frekans 4400MHz'in üstüne çıkmadığı için öyle.
Tamam anladım da ben nasıl oc yapıcam bu işlemciye ozaman hocam.

5600 ün çarpan kilidi açık değilmi ? Bende kapalı sanırım bu yüzden 44 den yukarı cpu ratio veremiyorum bunu nasıl açıcaz?

Son düzenleme:
5600X in ki açık. Buna en fazla 200 MHz ekleyebilirsiniz, 4400 MHz oluyor.

5600X in ki açık. Buna en fazla 200 MHz ekleyebilirsiniz, 4400 MHz oluyor.

Yanlış 4600 yapabildim sadece kırmızı yanıyor 46 cpu ratio girince oda uyarı için sanırım ayrıca pbo ile de artı 200 verince yine 4650 de çalıştı işlemcim. 5600 ünde çarpan kilidi açık.

Yanlış 4600 yapabildim sadece kırmızı yanıyor 46 cpu ratio girince oda uyarı için sanırım ayrıca pbo ile de artı 200 verince yine 4650 de çalıştı işlemcim. 5600 ünde çarpan kilidi açık.
Kırmızı yanması ,yanlış yaptığınızı gösteriyor , umarım işlemciyi yada kartı yakmazsınız

Kırmızı yanması ,yanlış yaptığınızı gösteriyor , umarım işlemciyi yada kartı yakmazsınız
Yanmaz hocam siz yanlış bilgi verdiğiniz mesajı düzenleyin ben raporladım zaten. Attığınız konudaki adımları uygulayıp pbo ve curve optimizer ayarlarını yapınca bile 4650 mhz çalışıyor işlemci çünkü.

Yanmaz hocam siz yanlış bilgi verdiğiniz mesajı düzenleyin ben raporladım zaten. Attığınız konudaki adımları uygulayıp PBO ve Curve Optimizer ayarlarını yapınca bile 4650 MHz çalışıyor işlemci çünkü.

Haklısınız şu an defaultta kullandığım için rakamı yanlış hatırlamışım, +200 ile 4650 MHz'te çıkıyordu işlemci PBO ve curve ile.

Eski ayarlarıma baktım şimdi, şu şekilde:

Default BIOS ayarları üzerine, BIOS'tan:

Advance CPU Configuration.
AMD overclocking.
Precision Boost OverDrive: Advanced.
CPU boosts clock OverDrive: Enabled.
Max CPU Boost clock OverDrive +:200 MHz.

Curve Optimizer: All cores.
All Core Curve Optimizer sign: Negative voltaj.
All Core Curve Optimizer magnitude: 20.

60 dk test: Adida64 CPU+GPU testi: Sorunsuz (all Core Curve Optimizer magnitude: 30 yaptığımda PC 5 dakika sonra kapandı 20 ile devam)
Max ısı: 71, 5 derece (Snowman Ultra T6 işlemci soğutucu kule)

Geri
Yukarı