Ryzen 5 5600 PBO ve Curve Optimizer sonuçları nasıl?

Hocam herhangi bir cevap gelmemiş. Sizce farka değer mi? Denediniz mi?
Genelde firma en ideal watt/performans değerini buluyor. Benim r9 5900x de 173w'a çıkabiliyor mesela pbo limitini auto bırakırsan fakat 100mhz falan artıyor o da yani %2 belki performans getiriyor. 143w'tan 175 watt'a %2 performans için çıkılmaz o yüzden pbo limits kısmını disabled yapıp fabrika değerlerinde bırakıyorum sonra buradan da voltaja çok az etki edecek kadar ( silikonum iyi değil (gümüş) ) kısıp aynı performansta daha az sıcaklık ile kullanıyorum.

Genelde firma en ideal watt/performans değerini buluyor. Benim r9 5900x de 173w'a çıkabiliyor mesela pbo limitini auto bırakırsan fakat 100mhz falan artıyor o da yani %2 belki performans getiriyor. 143w'tan 175 watt'a %2 performans için çıkılmaz o yüzden pbo limits kısmını disabled yapıp fabrika değerlerinde bırakıyorum sonra buradan da voltaja çok az etki edecek kadar ( silikonum iyi değil (gümüş) ) kısıp aynı performansta daha az sıcaklık ile kullanıyorum.
Hocam bende 5600 aldım. B350m pro anakartım var. Ryzen masterdan curve optımızer ve pbo alsam performans ve sogutma olarak yeterlımı bunlar. Ve bıosa ıslemem gerekmı ryzen master ıslıyor galıba.

Hocam bende 5600 aldım. B350m pro anakartım var. Ryzen masterdan curve optımızer ve pbo alsam performans ve sogutma olarak yeterlımı bunlar. Ve bıosa ıslemem gerekmı ryzen master ıslıyor galıba.
Şu konuda bir arkadaşa yardımcı oldum. Tüm adımları birebir uygularsanız istediğiniz şeye ulaşırsınız.

Şu konuda bir arkadaşa yardımcı oldum. Tüm adımları birebir uygularsanız istediğiniz şeye ulaşırsınız.
Hocam sogutucum iyi. İki gün once aldıgım zaman curve optımızerda per core ve auto oc da kaydettım hocam ryzenn masterde. Csde 500 600 fps average alıyordum. Bu sabah gırdım nedense 350 450 cıvarları almaya basladım. Valodada aynı 100 fps bı dusus var avg de. O yuzden baska seyler bakmaya basladım. Ilk aldıgım zamana donse yeter 1 2 gun onceye yanı. Bir şeyde degistirmedım.

Stok halindekiyle aynı performansı. Sıcaklık değerleri 1-2 derece düştü, çektiği voltaj düştü. 1.130V'ları görürken şimdi 1.080V görüyor en çok. Sıcaklıklar maksimum 45 derece.

Hatırladığım kadarıyla bu CO ayarlarını yapınca performans artışı oluyordu. Çektiği voltaj ve Watt düşüyor, kendisi çıkabildiği yere kadar çıkıyordu. Şuan 4450 MHz'de çalışıyor stok halinde gibi yani. Aynı bu ayarlarda +200 MHz verince çektiği V ve W artıyor. Bunu artırmadan +200 MHz vermemizin bir yolu var mı acaba onu merak ediyorum. Eski nesil Ryzen'lere özgü bir durum sanırım.

Görseldeki testler arasındaki farka değer mi sizce onu da yorumlar mısınız? Tek çekirdekte 1460 puandan 1532 puana çıktı. +200 MHz verince oldu.
aga burda mısın

güncel ryzen 5 5600 voltaj ayarı söyleyebilir misin

b450m k-ii

Reisiiiim PBO falan filan hepsini kapadım işlemciyi 3.5 MHz'ye sabitledim. Sıcaklık 52 dereceyi geçmiyor ama Valorant'a %99 FPS de kasma donma oluyor ne yapayım sence.

Son düzenleme:
güncel ryzen 5 5600 voltaj ayarı söyleyebilir misin

b450m k-ii

Reisiiiim PBO falan filan hepsini kapadım işlemciyi 3.5 MHz'ye sabitledim. Sıcaklık 52 dereceyi geçmiyor ama Valorant'a %99 FPS de kasma donma oluyor ne yapayım sence.
5600
Curve Optimizer - All Core
Sign - Negative
Magnitude - 20
Clock Override - 200 MHz

PBO Limits - AUTO
PBO Scalar AUTO
PPT, TDC, EDC AUTO
Yap hem 4650 mhz olur hemde 60cc gecmez

5600
Sign - Negative
Magnitude - 20
Clock Override - 200 MHz

PBO Limits - AUTO
PBO Scalar AUTO
PPT, TDC, EDC AUTO
adamsın reis. Peki bu asus anakartta ez mode u optimal mı alayım yoksa normal modda mı kullanayım

5600
Sign - Negative
Magnitude - 20
Clock Override - 200 MHz

PBO Limits - AUTO
PBO Scalar AUTO
PPT, TDC, EDC AUTO
reis bende 4250 ye sabitledi oyun içinde. yanlış bişe mi yaptım acaba

Son düzenleme:

Yeni konular