Ryzen 5 5600 PCI-e 4.0 SSD destekler mi?

Eneskk

Femtopat
Daha fazla  
Bir sistem toplama sürecindeyim. SSD olarak Samsung 980 Pro kullanmayı planlıyorum. İşlemci olarak Ryzen 5600 planlıyorum fakat 5600'ün PCI-e 4.0 desteği olmadığına dair bir şey hatırlıyorum. Cidden öyle mi ve öyleyse bu SSD'yi tam potansiyelinde kullanmama engel midir acaba? (anakartım uyumlu.) Bu PCI-e uyumluluk konusunda fazla bilgim yok aydınlatabilecek teknoloji severlerden rica ediyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Bir sistem toplama sürecindeyim. SSD olarak Samsung EVO 980 Pro kullanmayı planlıyorum. İşlemci olarak Ryzen 5600 planlıyorum fakat 5600'ün PCI-e 4.0 desteği olmadığına dair bir şey hatırlıyorum. Cidden öyle mi ve öyleyse bu SSD'yi tam potansiyelinde kullanmama engel midir acaba? (anakartım uyumlu.) Bu PCI-e uyumluluk konusunda fazla bilgim yok aydınlatabilecek teknoloji severlerden rica ediyorum. Teşekkürler.
Anakartın da desteklemesi gerek.

Cezanne silikonlu (yani Ryzen 5600G ve 5500) işlemciler özünde APU olduklarından PCI-e 3 destekli, diğer 5000 serisi işlemciler muhtemelen çiplet tasarımından olsa gerek (I/O kalıbından kaynaklı olabilir, güncelleştirilmiş optimizasyonlar yapıldıysa, bilen birisi anlatabilir) PCI-e 4 destekli işlemcilerdir. Lakin anakartınızın 500 serisi çipsete sahip olması şart, PCI-e 4 SSD kullanmak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı