Ryzen 5 5600 RX 6600 oyun oynarken bilgisayar kapanıyor

claviculaexx

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600 ve RX 6600 ekran kartına sahibim. 750W güç kaynağım var, parçaların macunları yeni. Anlamadığım bir şekilde oyun fark etmeden 6-7 dakika sonra birden bilgisayar kapanıyor. Kasadan olabilir mi? Soğutma mı yetmiyor anlayamadım. Öneriniz varsa bekliyorum.

Alt+R tuşuna basın oradan sıcaklık değerlerini kontrol edin oyun esnasında. Ekran kartının o kadar ısınacağını düşünmüyorum ama işlemci ısınıyor olabilir. Aynı işlemciyi kullanıyorum. Voltajı azaltıp öyle kurtuldum ısınma sorunundan ama yine de ara ara 80 derecelere dayanıyor stok fan ile.

Allah için o gpu nasıl 80'i görüyor çok merak ediyorum. CPU normal sıcaklık sıcak havalar birde bu bir stok fanlı R5 5600. Ama GPU tam olarak normal değil. RX6600, 130W bir kart.
Hocam bende bilmediğim için buraya soruyorum. Kasa küçük ve havasız mı kalıyor anlamadım. Aerocool CS1101 Mid Tower kasaya sahibim şu an satışı da yok sanırım.

Hocam bende bilmediğim için buraya soruyorum. Kasa küçük ve havasız mı kalıyor anlamadım. Aerocool CS1101 Mid Tower kasaya sahibim şu an satışı da yok sanırım.
Kasanın önde fanları yok sanırsam kasa hava almadığından dolayı sıcaklıkları bu yüzden böyle. İmkanınız varsa kasayı değiştirin. Ya da yan kapağı çıkarabiliyorsanız çıkarın.

Kasanın önde fanları yok sanırsam kasa hava almadığından dolayı sıcaklıkları bu yüzden böyle. İmkanınız varsa kasayı değiştirin. Ya da yan kapağı çıkarabiliyorsanız çıkarın.
Kasa için ayrı konu açmama gerek var mı? 2-3 bine uygun bi kasa öneriniz varsa dinlerim. Yan kapağı çıkıyor da toz falan yapmasın diye açmıyordum artık açacağım gibi duruyor.

Kasa için ayrı konu açmama gerek var mı? 2-3 bine uygun bi kasa öneriniz varsa dinlerim. Yan kapağı çıkıyor da toz falan yapmasın diye açmıyordum artık açacağım gibi duruyor.
Vento kasa alabilirsiniz 1 küsür. 2-3 bine çok aşırıya kaçmaya gerek yok bu sistem için.

İllaki paramı sonuna kadar kullanayım bu bütçeye çok kalite birşey olsun derseniz de bunu yani dark olanı alın.

Geri
Yukarı