Ryzen 5 5600 RX 6600 oyun oynarken bilgisayar kapanıyor

claviculaexx

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600 ve RX 6600 ekran kartına sahibim. 750W güç kaynağım var, parçaların macunları yeni. Anlamadığım bir şekilde oyun fark etmeden 6-7 dakika sonra birden bilgisayar kapanıyor. Kasadan olabilir mi? Soğutma mı yetmiyor anlayamadım. Öneriniz varsa bekliyorum.

Vento kasa alabilirsiniz 1 küsur. 2-3 bine çok aşırıya kaçmaya gerek yok bu sistem için.

İllaki paramı sonuna kadar kullanayım bu bütçeye çok kalite bir şey olsun derseniz de bunu yani Dark olanı alın.

Bu sistemle uzunca bir süre gitmeyi düşünüyorum da Vento+sıvı soğutma almak mı daha mantıklı yoksa sadece Vento mu?

İşlemcinin sıcaklığı normal stok fan ile bir de yaz ayındayız ama o ekran kartının sıcaklığı hiç normal değil. Ben de RX 6600 kullanıyorum siz hangi markayı aldınız

Sapphire Pulse

Bu sistemle uzunca bir süre gitmeyi düşünüyorum da Vento+sıvı soğutma almak mı daha mantıklı yoksa sadece Vento mu?

Sapphire Pulse
Birinci olarak şunu diyeyim RX6600 ile her yıl yeni oyunları ultrada oynamak istiyorsanız sizi uzun süre götürmez. Varsa varsa 2-3 yılı var. 5600 için sıvı soğutma ne kadar mantıklı bilemedim eğer overclock falan yapmıyor iseniz almaya gerek yok çünkü bildiğim kadarıyla 5600, stok soğutucu ile soğuyor gereği kadar. Ama Vento+sıvı soğutma pek kötü değil çünkü bu işlemci kendisini ne kadar soğuk tutarsa o kadar daha fazla performans veriyor mhzini arttırarak.

Birinci olarak şunu diyeyim RX6600 ile her yıl yeni oyunları ultrada oynamak istiyorsanız sizi uzun süre götürmez. Varsa varsa 2-3 yılı var. 5600 için sıvı soğutma ne kadar mantıklı bilemedim eğer overclock falan yapmıyor iseniz almaya gerek yok çünkü bildiğim kadarıyla 5600, stok soğutucu ile soğuyor gereği kadar. Ama Vento+sıvı soğutma pek kötü değil çünkü bu işlemci kendisini ne kadar soğuk tutarsa o kadar daha fazla performans veriyor mhzini arttırarak.
2-3 seneye evleneceğimi öngörerek demiştim onu aslında çok oyun bağımlısı biri değilim. Sadece bir anda bilgisayarın kapanması sinirimi bozmaya başladı.

Geri
Yukarı