Ryzen 5 5600 - RX 6800 sistem darboğaz yapar mı?

CS, Valorant da oyun içi 600'lere kadar gördüm,tabii ki kendi ayarlarımında buna katkısı var. Sistemden çok memnunum oynadığım oyunlar şu şekilde:
Tam olarak dediğin dar boğaz işlemciden dolayımı nasıl 600 FPS alıyorsun darboğazda işlemcisi 6800 e yetmeyen biri duymuştum o darboğaz yüzünden valo FPS i 320 ye kadar fln düşmüş

Hocam nasıl darboğaz yemiyorsunuz? 1080p monitöde ben çok kötü yiyiyordum halada öyle. Drop darboğazından zar-zor ayarları yukarı çekerek kurtuldum. Ama arada kasma olan darboğazlardan kurtulmak imkansız gibi 2K monitör ya da işlemci değiştirmek şart gibi.
Şimdi bende RX 6800 5700 işlemci alsam 180 Hz bir monitör yetermi darboğaz olurmu sizce 250 Hz mi almalıyım

Öncelikle hayırlı olsun hocam konuda bahsettiğim sistemi 3 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım monitörüm 1080p darboğaz olsa bile hissedilmiyor CS Valorant Cyberpunk 2077 oynuyorum hiç sıkıntı yaşamadım.

Tam olarak bilmiyorum da 1080p 6800 için yetersiz mi kalıyor ben 180Hz 1920x1080 monitör alsam, monitör yetersizmi kalıyor bir de ayrıca işlemciyi artırmakda monitörü zorlar mı işlemciyi 5700X tray yapsam bir de zaten PSU 750W tu bir de üstüne işlemci arttığı için yetersizmi kalır?

Son düzenleme:
Tam olarak dediğin darboğaz işlemciden dolayımı nasıl 600 FPS alıyorsun darboğazda işlemcisi 6800'e yetmeyen biri duymuştum o darboğaz yüzünden Valorant FPS'i 320'ye kadar falan düşmüş.

Şimdi bende RX 6800 5700 işlemci alsam 180 Hz bir monitör yeter mi darboğaz olur mu sizce 250 Hz mi almalıyım.

Tam olarak bilmiyorum da 1080p 6800 için yetersiz mi kalıyor ben 180Hz 1920x1080 monitör alsam, monitör yetersizmi kalıyor bir de ayrıca işlemciyi artırmakda monitörü zorlar mı işlemciyi 5700X tray yapsam bir de zaten PSU 750W tu bir de üstüne işlemci arttığı için yetersizmi kalır?

6800 ekran kartı 2 k kartıymış fakat benim param yetmediği için 1080p bir monitör aldım konuda da arkadaşlar yardımcı oldular darboğaz olsa bile çok az oluyor 1080p de ve hissedilmiyor bile, darboğaz olmasının sebebi işlemciden dolayı diye biliyorum ama hissedilmiyor bile normal şekilde oyunları oynuyorum.

6800 ekran kartı 2 k kartıymış fakat benim param yetmediği için 1080p bir monitör aldım konuda da arkadaşlar yardımcı oldular darboğaz olsa bile çok az oluyor 1080p de ve hissedilmiyor bile, darboğaz olmasının sebebi monitörün 2 k olmaması bu olan darboğaz çok az olduğu için zaten hissedilmiyor parçalarada bir zararı yok zaten.

Tam bilemmekle sanırım 5700X ile kullanırsanız bu darboğaz olayı falan yaşamazsınız ama dediğim gibi çok olmadığı için sıkıntı yaratmıyor.

Son düzenleme:
2018 gibi msi 570 aldım. 4 defa servise gitti ekran kararması şikayetinden. Tamir edip gönderdiler olmadı hiç birinde, bir kere geldiğinde monitörden hdmi ses olduğunda hem patlama sesi geliyordu arada, hem de ekran kararıyordu ardından.
Sonra iade ve değişim talebi çıktı. Gittim yine amd sapphire 590 nitro aldım. Canavar gibiydi o zamanlar kart ama. Onda da kararma yapıyordu fakat çok sık değildi. Sonradan öğrendim 5 ile başlayan serilerin kötü olduğunu.
Geçen sene 6700 xt aldım mining 6 ay kullanılmıştı. 5.3 bine almıştım kargo dahil. Çok düşündüm aslında amd ye girmesem mi diye, ve de mining almasam mı diye fakat ekonıminin durumu belli.
Kart çok iyi ve temiz çıktı. Az tozunu aldım, şu an canavar gibi hala. Eski 7850 karttan sonra amd den yine memnun kaldım. 2600 işlemcimi de aynı anda 5600 tray alarak sistmi upgrade etmiştim. 6800 ve 6800 xt ler vardı da, 6700 xt yi hem red devil hem de dar boğaz olmadığından işlemci ile onu seçtim. Diğerlerinde biraz dar boğaz vardı 1080 de. Markada xfx idi ve coil whine vardı 6800 xt de.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı