Ryzen 5 5600 sisteme görüntü gelmiyor

CrimeStory

Decapat
Daha fazla  
Merhaba abilerim kardeşlerim dün kasamı topladım. Anakartım 2. el. Bbenden Önceki arkadaş eski nesil Ryzen ile kullanmış. Ben Ryzen 5 5600 aldım. Monitöre hiç görüntü vermiyor. BIOS Update yapmak için bile görüntü gelmiyor.
Anakart: ASUS ROG B350 F Gaming.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
RAM: XPG D40 8X2.
Ekran kartı: MSI Gaming X Trio 2080.
Güç kaynağı: Xigmatek 600W.

Son düzenleyen: Moderatör:
@BerkayZ87 hocam şöyle bir şey söylemiş.
"6042 sürüm numaralı BIOS'u yüklersen destekler. Ancak elinde halihazırda eski nesil bir işlemci yoksa BIOS güncellemesi yapmak için eski bir işlemci gerekiyor. Anakartında BIOS Flashback tuşu yok çünkü."

Ekran kartının güç kablosunu taktınız mı? Yani sistem çalışıyor sadece görüntü gelmiyor değil mi?ec
@BerkayZ87 hocam şöyle bir şey söylemiş.
"6042 sürüm numaralı BIOS'u yüklersen destekler. Ancak elinde halihazırda eski nesil bir işlemci yoksa BIOS güncellemesi yapmak için eski bir işlemci gerekiyor. Anakartında BIOS Flashback tuşu yok çünkü."
evet taktım
Ekran kartının güç kablosunu taktınız mı? Yani sistem çalışıyor sadece görüntü gelmiyor değil mi?
Evet güç kablosu takılı ekran kartına
Sıvı soğutma ışıkları
Ram ışıkları
Ekran kartı ışıkları vs herşey yanıyor fanlar dönüyor ama görüntü yok

Arkadaşların dediği BIOS olayını yapmanız gerekiyor kendimden biliyorum bende de böyle oldu. Ya bilgisayarcıya gidip yaptıracaksın ya ona uygun eski bir işlemci bulacaksın ya da yeni aldıysan satıcıya biraz eskiyse servise yollayacaksın ki yapsınlar. İşlemcin yoksa servis öneririm (yapıp yapmayacaklarından emin değilim arayıp sorarsın) en son eğer tanımadık bir bilgisayarcıysa ona götüreceksiniz başka çare yok.

Cevabınız için teşekkür ederim yarın götürücem bilgisiyarcıya

Arkadaşların dediği BIOS olayını yapmanız gerekiyor kendimden biliyorum bende de böyle oldu. Ya bilgisayarcıya gidip yaptıracaksın ya ona uygun eski bir işlemci bulacaksın ya da yeni aldıysan satıcıya biraz eskiyse servise yollayacaksın ki yapsınlar. İşlemcin yoksa servis öneririm (yapıp yapmayacaklarından emin değilim arayıp sorarsın) en son eğer tanımadık bir bilgisayarcıysa ona götüreceksiniz başka çare yok

Geri
Yukarı