Ryzen 5 5600 stok soğutucu ile 90 dereceyi görüyor

90 Derece baya yüksek. İleride işlemci güncellemesi yapacaksanız 240'lık güzel bi sıvı soğutucu alabilirsin. Çok masraf yapmak istemiyorsan 1k ya SE-224-XTS alabilirsin güzel soğutucudur.

Stok soğutucu yerine kule tipi soğutucu kullanın SE-214XT önerimdir ben bu soğutucu ile Ryzen 5 5600'ün oyun oynarken 60 derecenin üstüne çıktığını görmedim denediğim oyunlar ise CS:GO, LoL, RDR2, Overwatch, Apex Legends, Dead Island 2

Kullandığım soğutucunun linki: ID-Cooling SE-214-XT ARGB İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Hocam denk gelmişken sormak isterim, bu sıcaklıkları CPB ve PBO ayarları açık halde mi aldınız?

Ben de pazartesi bu işlemciyi kullanmaya başladım. 80 civarı çalışıyordu yük altında. -0.15 undervolt ile şu an maksimum 70 oluyor. Tavsiye ederim.
FPS kaybı gözlemlemedim.

Stok soğutucu yerine kule tipi soğutucu kullanın SE-214XT önerimdir ben bu soğutucu ile Ryzen 5 5600'ün oyun oynarken 60 derecenin üstüne çıktığını görmedim denediğim oyunlar ise CS:GO, LoL, RDR2, Overwatch, Apex Legends, Dead Island 2

Kullandığım soğutucunun linki: ID-Cooling SE-214-XT ARGB İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bütçemi denkleştirince alayım hocam teşekkürler.

Ben de pazartesi bu işlemciyi kullanmaya başladım. 80 civarı çalışıyordu yük altında. -0.15 undervolt ile şu an maksimum 70 oluyor. Tavsiye ederim.
FPS kaybı gözlemlemedim.

Nasıl yapıldığını bilmiyorum hocam. Varsa rehber video tarzında bir video atabilir misiniz?

Bütçemi denkleştirince alayım hocam teşekkürler.

Nasıl yapıldığını bilmiyorum hocam. Varsa rehber video tarzında bir video atabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı