Ryzen 5 5600 UV nasıl yapılır?

Çok bir fark olmaz zaten. 5 Derece oynar diye düşünüyorum.
Önceki sıcaklığınız 86 dediniz sanırım 3 derece inmiş. Hiç yoktan iyidir gene. Hala bir thermal throttle durumu var gibi duruyor ama.
5 ve 6.çekirdeği 15 diğerlerini 20 yapıp deneyeceğim, fark yine olur mu sıkıntı çıkmazsa?

@Quistin bu değerler nasıl?

@William Butcher @Yener K.

@Quistin değerleri 15 ve 20 yaptım, bu değerleri mesela 20-25 yapsam olur mu? Yoksa illa 20-30 mu yapmak gerekiyor?

En güçlü 5 ve 6.çekirdeklere -20 diğerlerine -25 verdim. Bu değerler nasıl? Biraz daha iyi gibi ama soğutucu stok olduğundan haliyle yüksek derecelere çıktığı için frekans düşüyor ister istemez. Soğutucu alana kadar idare edebilir diye düşünüyorum. @Quistin @KafadanKontak @William Butcher

Dosya Ekleri

• AIDA64 Testi 2.jpg
    334,1 KB · Görüntüleme: 21
  • Cinebench Testi-UV 2.jpg
    464 KB · Görüntüleme: 34
  • AIDA64 Testi 3.jpg
    346 KB · Görüntüleme: 19
  • Cinebench Testi-UV 3.jpg
    458,4 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Bence soğutucu alana kadar fazla kurcalama derim Serin bir yerde bırak biraz performanstan ödün verip. Soğutucu gelince zaten bir çok ayarını tekrar değiştireceksin deneyip.

Bence soğutucu alana kadar fazla kurcalama derim Serin bir yerde bırak biraz performanstan ödün verip. Soğutucu gelince zaten bir çok ayarını tekrar değiştireceksin deneyip.
Şu anlık daha dokunmayacağım zaten. En azından oyunlarda biraz düşürebildim sıcaklığı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…