Ryzen 5 5600 UV nasıl yapılır?

Çok bir fark olmaz zaten. 5 Derece oynar diye düşünüyorum.
Önceki sıcaklığınız 86 dediniz sanırım 3 derece inmiş. Hiç yoktan iyidir gene. Hala bir thermal throttle durumu var gibi duruyor ama.
5 ve 6.çekirdeği 15 diğerlerini 20 yapıp deneyeceğim, fark yine olur mu sıkıntı çıkmazsa?

@Quistin bu değerler nasıl?

@William Butcher @Yener K.

@Quistin değerleri 15 ve 20 yaptım, bu değerleri mesela 20-25 yapsam olur mu? Yoksa illa 20-30 mu yapmak gerekiyor?

En güçlü 5 ve 6.çekirdeklere -20 diğerlerine -25 verdim. Bu değerler nasıl? Biraz daha iyi gibi ama soğutucu stok olduğundan haliyle yüksek derecelere çıktığı için frekans düşüyor ister istemez. Soğutucu alana kadar idare edebilir diye düşünüyorum. @Quistin @KafadanKontak @William Butcher

Dosya Ekleri

• AIDA64 Testi 2.jpg
    AIDA64 Testi 2.jpg
    334,1 KB · Görüntüleme: 20
  • Cinebench Testi-UV 2.jpg
    Cinebench Testi-UV 2.jpg
    464 KB · Görüntüleme: 33
  • AIDA64 Testi 3.jpg
    AIDA64 Testi 3.jpg
    346 KB · Görüntüleme: 18
  • Cinebench Testi-UV 3.jpg
    Cinebench Testi-UV 3.jpg
    458,4 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
5 ve 6.çekirdeği 15 diğerlerini 20 yapıp deneyeceğim, fark yine olur mu sıkıntı çıkmazsa?

@Quistin bu değerler nasıl?

@William Butcher @Yener K.

@Quistin değerleri 15 ve 20 yaptım, bu değerleri mesela 20-25 yapsam olur mu? Yoksa illa 20-30 mu yapmak gerekiyor?

En güçlü 5 ve 6.çekirdeklere -20 diğerlerine -25 verdim. Bu değerler nasıl? Biraz daha iyi gibi ama soğutucu stok olduğundan haliyle yüksek derecelere çıktığı için frekans düşüyor ister istemez. Soğutucu alana kadar idare edebilir diye düşünüyorum. @Quistin @KafadanKontak @William Butcher
Bence soğutucu alana kadar fazla kurcalama derim :D Serin bir yerde bırak biraz performanstan ödün verip. Soğutucu gelince zaten bir çok ayarını tekrar değiştireceksin deneyip.

Bence soğutucu alana kadar fazla kurcalama derim :D Serin bir yerde bırak biraz performanstan ödün verip. Soğutucu gelince zaten bir çok ayarını tekrar değiştireceksin deneyip.
Şu anlık daha dokunmayacağım zaten.😀 En azından oyunlarda biraz düşürebildim sıcaklığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı