Ryzen 5 5600 vs Ryzen 5 5600X vs Ryzen 7 5700X

Aralarında 10 hadi en fazla 20 FPS fark var peki aradaki 2000-3000 TL fiyat farkına değer mi?
Değmez.

Kişiye göre değişir o 20 FPS bende büyük etki yarattığı için aldım mesela World of Warcraft da şehirlerde tıkanma yaşıyordum şimdi yağ gibi oldu ayrıca herkesin bütçesi kendine göre arkadaş 3'ünü de alabileceğini belirtmiş seçim yapıyor ona fikir vermekte özgürüz. Eğer o fiyatı veremeseydi zaten yazmazdı.

Değmez veya değer bu kişiye, amaca, kullanıma göre değişir.

Sisteme son Upgrade'im olacağından 5700X veya 5600X mı mantıklı olur diye düşünüyorum ama sizin dediğiniz gibi 5600'da işimi görecek. Hemde oyun performans olarak 3 işlemcide birbirine yakın gözüküyor. Gereksiz masraf olur mu acaba?

Tercih sizin ben olsam yapabileceğim son upgrade ise en iyisini alır çekilirdim nitekim ben öyle yaptım sonra keşke deyip içimde kalmasından iyidir.

Sizce hangisi? Neden?

Şu anki işlemcim darboğaz yaptığından geçmek istiyorum.
Çoğunlukla oyun oynuyorum ama yazılımlada uğraşıyorum.

Sistemim;
RX 6600 XT
R5 4650G
Grafik ağırlıklı oyunlarda aynı mimariye sahip işlemcilerde genelde pek performans farkı olmuyor. Örneğin;
Screenshot_2023-03-24-21-24-25-726_com.vanced.android.youtube.jpg

Kişiye göre değişir o 20 FPS bende büyük etki yarattığı için aldım mesela World of Warcraft da şehirlerde tıkanma yaşıyordum şimdi yağ gibi oldu ayrıca herkesin bütçesi kendine göre arkadaş 3'ünü de alabileceğini belirtmiş seçim yapıyor ona fikir vermekte özgürüz. Eğer o fiyatı veremeseydi zaten yazmazdı.

Değmez veya değer bu kişiye, amaca, kullanıma göre değişir.

Tercih sizin ben olsam yapabileceğim son upgrade ise en iyisini alır çekilirdim nitekim ben öyle yaptım sonra keşke deyip içimde kalmasından iyidir.
GTA 5'te kaç fps alıyorsunuz?

Dostum neyi beğenmedin bilmiyorum ama arasındaki 2000-3000 TL farka değmez ve doğru insanları yanlış yönlendirmeyelim sen onu aldın diye en iyisi o değil.

Ya tamam dostum uzatmaya değmez hala diyorsun ki iyisi değil falan yok kötü işlemci yani. Tamam senin dediğini alsın olsun bitsin. Sen doğrusun kralsın.

GTA 5'te kaç FPS alıyorsunuz?

Hangi ayarlarda misal 1080p monitörüm 5700X + 4070 var Full + Full mü? Extended ayarlarda var biliyorsun? Yani neye göre bakayım.

GTA 5'te kaç fps alıyorsunuz?
full + full bütün ayarlar extended lar dahil en üst seviye 1080p de 95 - 140 arası gidiyor. ki bazı ekstraları filan kapatırsak uzun gölgeler, yüksek kaliteli gölgeler daha uzun mesafe görüş gibi bunlar olmasa daha da artar. böyle de çok rahat oynanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı