Ryzen 5 5600 vs Ryzen 5 5600X

auphy_4341

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selam, son zamanlarda artık eski külüstürüme veda edip bir bilgisayar dizme hazırlığına girdim. İşlemci ve ekran kartı doğal olarak en önemli bileşenler benim için. İşlemci araştırırken çoğu yerde Ryzen 5 5600 ile Ryzen 5 5600X arasında fark olmadığını, ve fiyat açısından 5 5600 tercih edilmesi gerektiği yazıyor. Sizin bu konudaki görüşlerinizi de merak ettim, sonuçta arada büyük bir fiyat farkı var ve ekonomim kısıtlı. Genellikle oyun ağırlıklı ve video edit, yazılım için kullanacağım. Eğer işimde kolaylık sağlamayacaksa 5600X saçmalık olur. Düşünceleriniz nelerdir?

Dostlar selam, son zamanlarda artık eski külüstürüme veda edip bir bilgisayar dizme hazırlığına girdim. İşlemci ve ekran kartı doğal olarak en önemli bileşenler benim için. İşlemci araştırırken çoğu yerde Ryzen 5 5600 ile Ryzen 5 5600X arasında fark olmadığını, ve fiyat açısından 5 5600 tercih edilmesi gerektiği yazıyor. Sizin bu konudaki görüşlerinizi de merak ettim, sonuçta arada büyük bir fiyat farkı var ve ekonomim kısıtlı. Genellikle oyun ağırlıklı ve video edit, yazılım için kullanacağım. Eğer işimde kolaylık sağlamayacaksa 5600X saçmalık olur. Düşünceleriniz nelerdir?

Sadece fark overclock yapabilirsiniz işlemciyi zorlamadan 5600'de zorlar.

Bence geleceğe yönelik bir tercih için 5600X önerim ileride ekran kartı değişirsin vs. sıkıntı çekmezsin almışken iyisini al.

5600X gözle görülür bir fayda sağlamaz. 1 saatlik renderda ne fark etsin 1-2 dakika falan. 5600 al, daha üstünü istiyorsan 5700X bak.

Bende geleceğe yönelik bir tercih için 5600X önerim ileride ekran kartı değişirsin vs. sıkıntı çekmezsin almışken iyisini al.

5600'ün yetmediği yerde 5600X en fazla 1 hafta daha yeter. Birebir aynı işlemciler ufacık frekans farkı haricinde.

Dostlar önerileriniz için teşekkürler, dediğiniz gibi 5 5700X'e de bakayım. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

Dostlar önerileriniz için teşekkürler, dediğiniz gibi 5 5700X'e de bakayım. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

8/16 işlemci o. 5600 üzerine illa masraf edilecekse render için ciddi fark yaratacak modele yönelmekte fayda olur. Yoksa 5600 ve soğutucu alır BIOS'tan biraz ayar çekersin maksimum performans için stok 5600X'i bile rahat geçer.

Video edit vs. için 5700x bakabilirsiniz desem bi' tık pahalı, 5800x ile benzer fiyatta olmaları lazım. Eğer o kadar bütçeniz yoksa 5600 daha mantıklı olur, aradaki Cinebench R23 puanı farkı taş çatlasa 300 400 olur.

Video edit vs. için 5700x bakabilirsiniz desem bi' tık pahalı, 5800x ile benzer fiyatta olmaları lazım. Eğer o kadar bütçeniz yoksa 5600 daha mantıklı olur, aradaki Cinebench R23 puanı farkı taş çatlasa 300 400 olur.
Valla baktım bütçemi aşıyor, sadece kasaya maksimum 25k kadar ayırabileceğim ve fiyatlar çok üstüne çıkmış, şu anlık idare etmesi için 5 5600'den yürüyeceğim

Geri
Yukarı