Ryzen 5 5600G değiştirilmeli mi?

Evet idareten kullanıyorum iyi ama yeterli performansda oldugunu düşünmüyorum en iyisi bir RTX 3060 almak yeterli gelir sanrim?
Size kalmış ama içinde GPU olan bir işlemci almak yerine, elinizde zaten RX 580 varmış. Çok güçlü bir işlemci alınıp, çok daha güçlü bir ekran kartı alana kadar idare edilebilir RX 580 ile.

5600 çok daha güçlü bir işlemci. Sadece saat hızları aynı ama ekran kartı 3060 iken Valorant vs. hariç fark olmaz. 5600G de Valorant, CS:GO'da 300+ FPS verdiğine göre değiştirmeye gerek yok.
Teşekkürler
7K 3060 desek 3K da R5 5600.
Bunlar toplam 10k ediyor.
Eski anakart ve RAM'lerini toplam 2-3K ya rahat satarsın.
Valorant ve CS:GO gibi oyunlar işlemci odaklı ve işlemciyi yükseltmen daha önemli.

Uyumsuz diye bir şey yok kanka.
Uyunsu

Sistemi parça parca ileriye yatırım olarak iyi toplamaya çalıştım tam olarak da dediginiz gibi ekran kartim olmadigi icin idareten APU aldim simdi degistirmeyi düşünüyorum işte mantikli olan önerileri bekliyorum kafama yatan sekilde değişim sağlayacağım.

RX 580 PCI-e arabirimini kullanıyor. Piyasaki neredeyse tüm AM4 anakartlar da PCI-e arabirimini kullanıyor. Yani uyumludur.

Darboğaz olayi var bayagi bu sebepten bir de yan sanayi yani orijinal RX 580 değil isin içinde pek sayilmadigim zamanlarda gafletle almıştım sıfır.

3060 için oluşturmaz ama 3080 takarsan fark olur.

3060 için oluşturmaz ama 3080 takarsan fark olur.

Peki islemci agirlikli oyunlar oynuyorum bu işlemci darboğaz yapmaz mi 3080e yani işlemci zayif kalmaz mi ben yüzde yüz uyumlu olmasi acisindan 3060 düşünmüstüm.

Teşekkürler

Uyunsu
Satma konusunda iyi değilim ayrica anakarti çok daha yeni aldim sayılır:) ramler de yeni 1 hafta oldu alalali ramleri düşürmeyi de düşünmüyorum gerekli olduğu yerler var benim için islemci ve ekran karti değişimi hakkinda öneri bekliyorm

Son düzenleme:
Sistemi parça parca ileriye yatırım olarak iyi toplamaya çalıştım tam olarak da dediginiz gibi ekran kartim olmadigi icin idareten APU aldim simdi degistirmeyi düşünüyorum işte mantikli olan önerileri bekliyorum kafama yatan sekilde değişim sağlayacağım.

Darboğaz olayi var bayagi bu sebepten bir de yan sanayi yani orijinal RX 580 değil isin içinde pek sayilmadigim zamanlarda gafletle almıştım sıfır.

Peki islemci agirlikli oyunlar oynuyorum bu işlemci darboğaz yapmaz mi 3080e yani işlemci zayif kalmaz mi ben yüzde yüz uyumlu olmasi acisindan 3060 düşünmüstüm.
Darboğaz yapar. Benim kastettiğim, işlemcilere rahat besleyebilecekleri ekran kartları takarsanız aralarında pek fark olmaz. Ama zorlanacakları ekran kartları takarsanız fark ortaya çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı