Ryzen 5 5600G sistemde PC açılırken yeşil ekran

navysat

Decapat
RAM
Kingstorn Fury Beast 8+8 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 1TB
Ekran kartı
İgpu
Anakart
B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600G
Bilgisayar açılırken yeşil ekran sorunu yaşıyorum anakart logosunda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PC açılıyor anakart logosun orada yeşil ekrana düşüyor ondan sonra Windows ekranına gelince düzeliyor.
Daha öncesinde aynı sorunu yaşamıştım BIOS'a girmiştim ve yine ekran yeşildi ondan sonra monitörü aç kapat yaptığımda düzeldi BIOS'ta yani görüntü ilk geldiğinde bozuluyor anlayacağınız monitöre gelen görüntüyü düzeltmek için monitörü kapatıp açınca düzeliyor.
Bu sorunu ayda 1-2 kez yaşıyorum. Her zaman yaşadığım bir sorun değil.
Ekran kartını yüke soktum sıcaklık değerleri maksimum 60-50 arasıydı.
Oyun oynarken bozulma kasma donma yaşamıyorum.
Bilgisayarcıya sorduğumda HDMI sorunu olduğunu söyledi.
Monitör: LG 27GL63-T
RAM'lerle alakalı bir durum değil RAM'lerim önceden XPG idi şimdi Kingston'a geçtim fakat yine sonuç aynı.

İlk defa düzgün bir tespit yapan bilgisayarcı.

Bilgisayarcıya bu sorunu sorduğumda kablon DVI mı HDMI diye sordu. Hdmi dedim. Yeşil ekran sorunu olduğunu söyledi.
Ekran kartında sorun olup olamayacağını sorduğumda zayıf bir ihtimal dedi.

Normalde monitörün kablosu DisplayPort ben HDMI aldım anakartta HDMI yeri var diye, kabloyu değiştirmemi söyledi. Yeni ekran kartı alacağım o zaman DisplayPort'a geçsem olur mu dedim o da olur dedi.

Bilgisayarcıya bu sorunu sorduğumda kablon DVI mı HDMI diye sordu. Hdmi dedim. Yeşil ekran sorunu olduğunu söyledi.
Ekran kartında sorun olup olamayacağını sorduğumda zayıf bir ihtimal dedi.

Normalde monitörün kablosu DisplayPort ben HDMI aldım anakartta HDMI yeri var diye, kabloyu değiştirmemi söyledi. Yeni ekran kartı alacağım o zaman DisplayPort'a geçsem olur mu dedim o da olur dedi.
Daha iyi olur evet.

Yeni konular

Geri
Yukarı