Ryzen 5 5600H vs Intel i5 1235u

Zampara Furkan

Hectopat
Yer
İzmir
İkisi de ASUS laptop Ryzen 5 5600H fiyat olarak daha pahali ama Intel i5 1235u sanırsam daha güncel ve yeni işlemci. Sizce bu ikisi arasındaki fiyat farkı değer mi? Hangisi işlemci olarak daha güçlü?

ryzen 5 5600h güçlü işlemci. oyun, render gibi ağır işlerde kullanılır. i5 1235u ise günlük kullanım işlemcisi. şarjı daha uzun gider ama oyun oynayamazsınız.

Nanoreview sitesinde tek çekirdek performansı daha iyi gözüküyor Intel işlemci. Uzun şarj daha hizlı işlemci için Ryzen daha mı uygun?
uzun şarj konusunda intel daha iyi. ama oyun falan oynayacaksan direkt ryzen 5 al.

İcerisinde Iris Xe bulunmakta, oyun oynatma potansiyeli var fakat ne beklediğinize bağlı.

Oyun performansı beklemiyorum bunlardan çok zaten belli oyunlar kaldırır. Isınması az olsun, daha uzun şarj gitsin, Google da 5,6 sekme açtığım zaman laptop kasmasın.

Her iki bilgisayarın linkini atabilir misiniz? Bilgisayarı ne için kullanacaksınız?

Şehir dışına gidersem filan lazım olur diye zamlanmadan alayım düşüncesindeyim. Bunlar zaten oyun performansı beklemiyorum basit oyunlar anca kaldırırlar sanırım. Şarj uzun gitsin, fanlar daha sessiz çalışsın, laptop daha hızlı olsun maksat bu işlemcilerden hangisi bunu karşılar sizce?

Bunlar yerine Huawei MatePad 11.5 klavyeli tablet var aynı laptop gibi bunlar yerine onu mu alsam diye de düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı