Ryzen 5 5600'ün oyunlarda 90 derece olması normal midir?

• Konuyu başlatan YRGNC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 208
İnternette Ryzen 5 5600'ün hızı 3.7 gösteriyor fakat benimki 4.4'te çalışıyor boşta olmasına rağmen arkada hiçbir şey çalışmıyor fakat gene 4.4'te bunu nasıl çözebilirim?
Arkada çalışan bir şey var mı bi bakar mısın? Birde HWMonitor indirip bir bak istersen kaç w çekiyor boşta amd yazılımı yüklü değilse

PUBG'de Full'de 90 görüyorum boşta ise 45 50 arası fakat hep Full GHz'de çalışyıor.
45 50 normal bendede öyle şu an

Arkada çalışan bir şey var mı bir bakar mısın? Bir de HWMonitor indirip bir bak istersen kaç W çekiyor boşta AMD yazılımı yüklü değilse.

45 50 normal bende de öyle şu an.

Hocam 22 W çekiyor bazen değer 70 oluyor boşta kafama çok takıldı ne yapmam lazım şu an arakda standart uygulamalar var DC Steam vs.

Arkada çalışan bir şey var mı bir bakar mısın? Bir de HWMonitor indirip bir bak istersen kaç W çekiyor boşta AMD yazılımı yüklü değilse.

45 50 normal bende de öyle şu an.

Şu an wattı izledim hocam bazen 30a kadar çıkıyor.

Hocam 22 W çekiyor bazen değer 70 oluyor boşta kafama çok takıldı ne yapmam lazım şu an arakda standart uygulamalar var DC Steam vs.

Şu an wattı izledim hocam bazen 30a kadar çıkıyor.
Bendede öyle 20 30 arası çekiyor 4.2ghz falan hızı. Bu arkadaşın dediğini yapacağım bir dene istersen sende.

İnternette Ryzen 5 5600'ün hızı 3.7 gösteriyor fakat benimki 4.4'te çalışıyor boşta olmasına rağmen arkada hiçbir şey çalışmıyor fakat gene 4.4'te bunu nasıl çözebilirim?
BIOS'tan bir şeyler kurcalamış olabilirsin. Turbo frekansına boştayken çıkmaması lazım normalde.

BIOS'tan bir şeyler kurcalamış olabilirsin. Turbo frekansına boştayken çıkmaması lazım normalde.

Hocam BIOS'tan sadece RAM hzini kendi hızına getirdim ayrıyeten CPU fan hızını Turbo'ya aldım.

Bende de öyle 20 30 arası çekiyor 4.2GHz falan hızı. Bu arkadaşın dediğini yapacağım bir dene istersen sende.

Hocam bunu nasıl yapabilirim müsaitseniz anlatma şansınız var mıdır?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı