Ryzen 5 5600X 100 derece oluyor

kerioooo

Kilopat
Daha fazla  
Yeni aldığım Ryzen 5 5600X işlemcimi bugün taktım, ısı derecesi 90 95 100 arası, eskiden Ryzen 5 3600 işlemci aldığımda da ilk başta böyle ısı değer vermişti, bir ayar kapatınca düzelmişti ama o ayarı da unuttum. Gigabyte anakart kullanıyorum, yardımcı olabilecek var mı?

Yeni aldığım Ryzen 5 5600X işlemcimi bugün taktım, ısı derecesi 90 95 100 arası, eskiden Ryzen 5 3600 işlemci aldığımda da ilk başta böyle sıcaklık değer vermişti, bir ayar kapatınca düzelmişti ama o ayarı da unuttum. Gigabyte anakart kullanıyorum, yardımcı olabilecek var mı?

Stok fan ise normal hocam bir de unvoltage yapabilirsiniz. Bende aynısı i5 11400 de yaşamıştım.

BIOS üstündeki PBO'dan bahsediyorsunuz galiba. BIOS'ta overclock kısmında bulunması lazım.

Stok fan ise normal hocam bir de unvoltage yapabilirsiniz. Bende aynısı i5 11400 de yaşamıştım.
Sıvı soğutucuyla kullanıyorum.
Stok soğutucu ile kullanıyorsanız CPB ayarını kapatın BIOS üzerinden.
CPB kapattım değişen bir şey olmadı.
BIOS üstündeki PBO'dan bahsediyorsunuz galiba. BIOS'ta overclock kısmında bulunması lazım.
PBO dediğiniz Precision Boost Overdriver ise Aout'da hangi seçeneği yapayım?

Sıvı soğutucuyla o derecelere ulaşmanız gerçekten anormal. Hangisini kullanıyorsunuz ve fotoğrafını atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı