Çözüldü Ryzen 5 5600X A320-S2H anakartta çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baris_t

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8gb 2400mhz
Anakart
gigabyte a320m-s2h
Arkadaşlar merhaba.

Dün kargodan aldığım Ryzen 5 5600X anakartıma taktım ama hiçbir şekilde görüntü gelmedi, anakartın BIOS versionu F53 anakart versiyonu 1.1 F54 ve diğer BIOS sürümlerini indirip kurduğumda ise BIOS kimliği kontrolü hatası alıyorum. Gigabyte kendi sitesinden App Center indirdim mauel kurulum yapmayı denedim yine hata alıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Anakart değiştirmemi söyleyen arkadaşlar uygun fiyata hangi model anakart önerirsineniz sevinirim.

Bu arada diğer parçaları da belirtim.

RAM: DDR4 2x8GB 2400 MHz.

Ekran kartı: MSI GTX 1050 ( değiştirmeyi düşünüyorum önerilere açığım )

M.2 SSD: 256 GB.
SSD: 1TB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çalışırsa bize de haber ver.

Tamamdır 👍

Ben yalnız şunu denemedim, yapacak olan arkadaşlara da bilgilendirme olsun: App Center uygulamasıyla manuel güncelleme de hata verir ise eğer BIOS resetleyip BIOS son sürümünü HDD ya da SSD'ye atarak BIOS üzerinden güncellemeyi denesinler.

Arkadaşlar böyle bir şey çıktı ne yapmam lazım şimdi?

Evet arkadaşlar sorunu epey bir uğraşlar sonucunda çözdüm ve yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

En son BIOS pilini çıkartıp BIOS resetledikten sonra App Center ve USB üzerinden güncellemeyi denedim olmad. I sonra BIOS son sürümün HDD'ye atarak o şekilde güncelledim. İşlemciyi taktıktan sonra gelen siyah ekranda ise ( y ) tuşuna basarak devam ettim. Önce birkaç defa siyah ekran geliyor, sonra bilgisayar gayet güzel bir şekilde açıldı. Şu an için bir sorun gözükmüyor. Yalnız anakartı değiştireceğim yakın zamanda. Resimleri de paylaşıyorum.
Merhaba bizim arkadaşta da böyle sorun vardı RAM'lari çıkarttı BIOS pilini çıkarttı 5 dakika bekledi açıldı isterseniz deneyin olmazsa aynı şekilde RAM'in slotunu değiştirirsiniz.
Eski işlemciyle çalışıyor yeni işlemciyi denediğim zaman bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor ramleri tek tek çıkarttım denedim bios pilini de aynı şekilde olmadı şuan aklımda olan tek çözüm anakart almak olcak

Merhaba bizim arkadaşta da böyle sorun vardı RAM'lari çıkarttı BIOS pilini çıkarttı 5 dakika bekledi açıldı isterseniz deneyin olmazsa aynı şekilde RAM'in slotunu değiştirirsiniz.
Bu çözümü de tekrar denicem

Hatta güç kaynağının resminide atayım

Verdiği hatalar böyle.

Arkadaşlar şuan bios güncellemesini yapmaktayım umarım işlemci çalışır

Dosya Ekleri

• 9238B27E-9B56-476C-96F5-EEF7D0F2C8DB.jpeg
    9238B27E-9B56-476C-96F5-EEF7D0F2C8DB.jpeg
    206 KB · Görüntüleme: 27
  • bios.jpg
    bios.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 25
  • bios1.jpg
    bios1.jpg
    49,9 KB · Görüntüleme: 25
  • bios2.jpg
    bios2.jpg
    203,1 KB · Görüntüleme: 19
  • 422FE095-2BCC-4FB9-853D-8C982F51EA5E.jpeg
    422FE095-2BCC-4FB9-853D-8C982F51EA5E.jpeg
    172,3 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Eski işlemciyle çalışıyor yeni işlemciyi denediğim zaman bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor RAM'leri tek tek çıkarttım denedim BIOS pilini de aynı şekilde olmadı şu an aklımda olan tek çözüm anakart almak olacak

Bu çözümü de tekrar deneyeceğim

Hatta güç kaynağının resmini de atayım

Verdiği hatalar böyle.

Arkadaşlar şu an BIOS güncellemesini yapmaktayım umarım işlemci çalışır.

Tamamdır 👍

Ben yalnız şunu denemedim, yapacak olan arkadaşlara da bilgilendirme olsun: App Center uygulamasıyla manuel güncelleme de hata verir ise eğer BIOS resetleyip BIOS son sürümünü HDD ya da SSD'ye atarak BIOS üzerinden güncellemeyi denesinler.

Evet arkadaşlar sorunu epey bir uğraşlar sonucunda çözdüm ve yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.

En son BIOS pilini çıkartıp BIOS resetledikten sonra App Center ve USB üzerinden güncellemeyi denedim olmad. I sonra BIOS son sürümün HDD'ye atarak o şekilde güncelledim. İşlemciyi taktıktan sonra gelen siyah ekranda ise ( y ) tuşuna basarak devam ettim. Önce birkaç defa siyah ekran geliyor, sonra bilgisayar gayet güzel bir şekilde açıldı. Şu an için bir sorun gözükmüyor. Yalnız anakartı değiştireceğim yakın zamanda. Resimleri de paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• EAEC18BF-7051-4755-BB08-268728DD7199.jpeg
    EAEC18BF-7051-4755-BB08-268728DD7199.jpeg
    199,4 KB · Görüntüleme: 25
  • 123.jpeg
    123.jpeg
    199,4 KB · Görüntüleme: 20
  • bios3.jpg
    bios3.jpg
    71,6 KB · Görüntüleme: 19
  • bios4.jpg
    bios4.jpg
    87,4 KB · Görüntüleme: 19
  • bios5.jpg
    bios5.jpg
    70,9 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Çözüm
Tamamdır 👍

Hayırlı olsun. Yeni anakart masrafından kurtuldun.

Geri
Yukarı