Ryzen 5 5600X bilgisayar kendi kendine kapanıyor

0ndrylmz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sabah bilgisayarı açtım ilk 5 saniye bilgisayarım olması gereken hızda çalışıyor sonra çok fazla yavaşlıyor 10-15 saniye sonra kendini kapatıyor. Bilgisayar malzemeleri söktüm, tozlarını aldım temizledim geri taktım şimdi yine aynısını yapıyor. Format atmaya çalışıyorum format ekranında bir iki dakika sonra bilgisayar yine kendini kapatıyor. BIOS'u sıfırladım yine olmadı, Power SUP kablolarını değiştirdim yine olmadı.

Yaklaşık 7 aydır oynuyorum en ufak problem yoktu.

Ryzen 5 5600X.
Goodram 8x2 3600 MHz.
FX 6700 XT MSI Mech 2X.
Gigabyte B550 Gaming X V2
H100 iCUE RGB.
M.2 X2 SSD Kingston

600W High Power PSU.

Arkadaşlar sabah bilgisayarı açtım ilk 5 saniye bilgisayarım olması gereken hızda çalışıyor sonra çok fazla yavaşlıyor 10-15 saniye sonra kendini kapatıyor. Bilgisayar malzemeleri söktüm, tozlarını aldım temizledim geri taktım şimdi yine aynısını yapıyor. Format atmaya çalışıyorum format ekranında bir iki dakika sonra bilgisayar yine kendini kapatıyor. BIOS'u sıfırladım yine olmadı, Power SUP kablolarını değiştirdim yine olmadı.

Yaklaşık 7 aydır oynuyorum en ufak problem yoktu.

Ryzen 5 5600X.
Goodram 8x2 3600 MHz.
FX 6700 XT MSI Mech 2X.
Gigabyte B550 Gaming X V2.
H100 iCUE RGB.
M.2 X2 SSD Kingston.

600W High Power PSU.

Bilgisayarın bir parçası fazla ısınıyor gibi işlemci sıcaklıkları ne durumda?

İşlemci sıcaklığım boşta 90 derece idi, Master gel Pro V2 sürdüm tertemiz sürdüm kılçıksız hâlâ 90 dereceyi geçiyor.

PSU kaynaklı, ısınma kaynaklı vs olabilir.

İşlemci 90 dereceydi kaliteli bir macun sürdüm hâlâ 90 derece.

Bilgisayarın bir parçası fazla ısınıyor gibi işlemci sıcaklıkları ne durumda?

Hocam işlemci 90 dereceyi geçiyordu, macun değiştirdim az önce Master gel Pro V2 sürdüm hâlâ aynı.

İşlemci sıcaklığım boşta 90 derece idi, Master gel Pro V2 sürdüm tertemiz sürdüm kılçıksız hâlâ 90 dereceyi geçiyor.

İşlemci 90 dereceydi kaliteli bir macun sürdüm hâlâ 90 derece.

Hocam işlemci 90 dereceyi geçiyordu, macun değiştirdim az önce Master gel Pro V2 sürdüm hâlâ aynı.

Dostum senin soğutucu bozulmuş, işlemci fazla isindigi için kapanıyor sistem. Soğutucunun garantisi varsa götür ver servise.

Yeni konular

Geri
Yukarı