Ryzen 5 5600X için 550TL soğutucu tavsiyesi

hispaniola0

Hectopat
Merhaba, 6 ay kadar önce aşağıdaki sistemi topladım. Bütçeyi çok zorlayamadığım için işlemci için soğutucu alamadım. Stock soğutucu ise yeterli gelmiyor. Cyberpunk, CoD Warzone gibi oyunlarda 85 derece ve üzeri sıcaklıkları görüyorum. Sistemi daha fazla yıpratmadan bir soğutucu almak niyetindeyim.

• AMD Ryzen 5 5600X 3.70 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci (Tray)
  • Gigabyte GeForce RTX3060Ti Eagle 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı.
  • GeIL 16GB(2x8) Evo X II RGB AMD Edition 3600mhz CL18 DDR4 Ram (GAEXSY416GB3600C18BD)
  • Ranker Cygnus v2 Siyah Tempered Glass ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower Gaming Kasa.
  • MSI B550-A PRO 4400mhz(OC) M.2 AM4 ATX Anakart.
  • Sharkoon 650W SHP650 V2 80+ Güç Kaynağı.

Anakart'a uygun bir soğutucu lazım elbette ve RAM'ler biraz büyük o da işimi bayağı zorlaştıracak gibi görünüyor. Bütçem Max 550 TL civarında. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu canavar 500-600TL fiyatla satılıyordu:

Firmaya mail atıp stok durumu hakkında bilgi alın. Bu fiyat bandında alınabilecek en iyi soğutuclardan. Başka soğutucuya kaymanızı önermem.

Bekleyemem diyorsan aşağıya atacağım soğutucuyu ve beraberinde ekstra bir fanı al:

Soğutucu 180W TDP değerine sahip. Ekstra fanla beraber 200W'a yakın TDP değeri sağlar tahminimce. Çoklayıcı ile iki fanı birbirine bağlayıp CPU_fan portuna takabilirsin. Bu da fazlasıyla yeterlidir.

Kalan bütçeyle kasanın üst kısmına egzoz olarak takmak üzere aşağı bıraktığım fanlardan al:

Son düzenleme:
Bu canavar 500-600TL fiyatla satılıyordu:

Firmaya mail atıp stok durumu hakkında bilgi alın. Bu fiyat bandında alınabilecek en iyi soğutuclardan. Başka soğutucuya kaymanızı önermem.

Bekleyemem diyorsan aşağıya atacağım soğutucuyu ve beraberinde ekstra bir fanı al:

Soğutucu 180W TDP değerine sahip. Ekstra fanla beraber 200W'a yakın TDP değeri sağlar tahminimce. Çoklayıcı ile iki fanı birbirine bağlayıp CPU_fan portuna takabilirsin. Bu da fazlasıyla yeterlidir.

Kalan bütçeyle kasanın üst kısmına egzoz olarak takmak üzere aşağı bıraktığım fanlardan al:

İlk öneriniz genel bir stok sorunu var gibi ve fiyatı 650 bandına çıkıyor, beni de biraz aşıyor. Diğer öneri çok aklıma yatmadı. Ama teşekkürler.
Şu anlık bunlar arasında kaldım. Ürün kaliteleri de iyiyse sanırım bunlardan birini seçeceğim. Tabi eğer başka güzel öneriler gelmez ise.

Scythe Mugen 5

ID-coolıng SE-234

Arctic Freezer 34 e-Sports Duo

Yeni konular

Geri
Yukarı