Ryzen 5 5600X için anakart önerisi

wroNN

Kilopat
Daha fazla  
Ben şu anda Ryzen 5 5600X'ya da 5600 için alabileceğim "en uygun" anakartı arıyorum. Diğer gönderilere de baktım B450 zor destekliyor gibi şeyler söylenmiş. En uygun anakart B450 midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şu anda Ryzen 5 5600X'ya da 5600 için alabileceğim "en uygun" anakartı arıyorum. Diğer gönderilere de baktım B450 zor destekliyor gibi şeyler söylenmiş. En uygun anakart B450 midir?

Bütçeyi tahmin mi edelim?

Bütçe.png

Şu anakart indirimde:

ASRock B450 için destekleyeceğini açıklamıştı. B450 PRO modeline bakabilirsin.

B450 ve X470 anakartlar şu an Ryzen 5000 serisine destek vermiyor. Ocak ayında gelmesi planlanan BIOS güncellemesinden sonra 400 serisi anakartlar destek verecektir. Şu an en düşük B550 anakart alabilirsiniz. Asus TUF ya da MSI Tomahawk tercih edebilirsiniz.

Her fiyat aralığından öneriler, buyurun.

Arkadaşlar kusura bakmayın ama siz gerçekten sıkıntılısınız. Sizin gibi tiplerin geleceğini bildiğimden tırnak içinde belirttim "en uygun" diye. Bunu anlamak bu kadar zor mu?

Arkadaşlar sıkıntılı değil. Size en uzun süre gidebilecek öneriyi yapıyorlar ve sen sıkıntılı mısınız diyorsun. Ben olsam bir daha öneri yapmam buraya.

5.nesil AMD Ryzen işlemcilere B550 uyar 3.nesil AMD Ryzen işlemciler için B450 uyar.

Arkadaşlar kusura bakmayın ama siz gerçekten sıkıntılısınız. Sizin gibi tiplerin geleceğini bildiğimden tırnak içinde belirttim ''EN UYGUN'' diye. Bunu anlamak bu kadar zor mu ?
Kullanacağın işlemciyi destekleyen en ucuz anakart 1200 TL. Bu da fazla geliyorsa 5000 serisi alma ya da 400 serisi anakartlar için BIOS güncellemesini bekle.

Geri
Yukarı