Ryzen 5 5600X için anakart önerisi

Bütçe
En fazla 1500

IraArel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, çok büyük ihtimalle bu işlemciyi alacağım. (aslında 10400F veya 3600 alacaktım ama almışken iyisi olsun dedim.)
O.c ile uğraşmam. İleride sistem yükseltmem. Yani yükseltecek olursam zaten o zamanın anakart+işlemcisini alırım.
Mümkünse Wi-Fi'lı, değilse önemi yok (Wi-Fi adaptörü alırım çünkü her türlü Wi-Fi'la kullanacağım.).

Bütçem en fazla 1500.

Aslında 3600 + B450 Tomahawk Max kullanacaktım ama nedense 5600X almaya karar verdim. (oyun oynarım ama o kadar tutkuyla değil ama bilgisayar aldım mı en az 6 7 yıl ellemeyeim gibi bir düşüncem var.)

Hocam, bütçe artarsa bunu alın.
n11.com'dan Msi MPG B550 Gaming Edge Wifi AMD B550 5100 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 ATX Anakart seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Artmazsa, bunu alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütçemi 1 gram aşamam diyorsanız:

Arkadaşlar, çok büyük ihtimalle bu işlemciyi alacağım. (aslında 10400F veya 3600 alacaktım ama almışken iyisi olsun dedim.)
O.c ile uğraşmam. İleride sistem yükseltmem. Yani yükseltecek olursam zaten o zamanın anakart+işlemcisini alırım.
Mümkünse Wi-Fi'lı, değilse önemi yok (Wi-Fi adaptörü alırım çünkü her türlü Wi-Fi'la kullanacağım.).

Bütçem en fazla 1500.

Aslında 3600 + B450 Tomahawk Max kullanacaktım ama nedense 5600X almaya karar verdim. (oyun oynarım ama o kadar tutkuyla değil ama bilgisayar aldım mı en az 6 7 yıl ellemeyeim gibi bir düşüncem var.)

Kendim kullanıyorum.
Artıları: Görünüşü çok güzel. 2 tane M.2 yuvası var. Soğutma blokları var.
Eksileri: Wi-Fi desteği yok. (Wi-Fi kullanmıyorsanız hiç eksi yönü yok.)

Ek olarak anakart üzerinde CLRTC var BIOS resetlemeye yarıyor. Bilgisayarınızın açılmama durumu olursa ona 5-10 saniye iletken bir maddeyle dokunmanız BIOS'unuzu sıfırlarmaya yarar. Bu özelliği ben BIOS üzerinden RAM'lerimin frekansını 3600MHz'ye getirdiğimde kullanmıştım. Bilgisayar açılmıyordu. Resetleyince düzeldi. Meğer BIOS'um güncel değilmiş. Güncelleyince düzeldi.

Teşekkürler arkadaşlar.
Peki b450 tomahak maxla bu önerdiğiniz kartlar arasında nasıl bir fark olur?
(İlk kez bilgisayar topluyorum, hep laptop kullandım.)

Yeni konular

Geri
Yukarı