Ryzen 5 5600X için anakart önerisi

ddraigo1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Alacağım hazır sistem için aşağıdaki anakartlardan birini seçeceğim, olabilecek en ucuzu fakat beni yarı yolda bırakmayacak bir anakart istiyorum. Ekran kartı olarak 3060 Ti kullanmayı düşünüyorum, önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Screenshot_20210914_212408_com.android.chrome.jpg

Uygun fiyat arıyorsanız B450 modelleri de yeterli gelecektir. Ram frekansınıza da bakarak değerlendirin eksi ve artılarıyla. Fakat kart 3600 destekliyor diye ramleri 3600e dayamayın. Şahsen ileriye dönük ATX kart tercih ediyorum ben. mATX de sizin tercihinize göre belki yeterlidir. Tamamen kişisel bir mesele.

Uygun fiyat arıyorsanız B450 modelleri de yeterli gelecektir. Ram frekansınıza da bakarak değerlendirin eksi ve artılarıyla. Fakat kart 3600 destekliyor diye ramleri 3600e dayamayın. Şahsen ileriye dönük ATX kart tercih ediyorum ben. mATX de sizin tercihinize göre belki yeterlidir. Tamamen kişisel bir mesele.
B550 serisini düşünüyorum, sanırım s2h bana yeterli gelecektir.
Hazır sistem alacağım için anakartı farklı yerden alamıyorum, o yüzden resmi attım arasından seçebilmemiz adına, ayrıca attığınız anakartın fiyatı neredeyse alacağımın 2 buçuk katı. Yine de teşekkür ederim.
Seçili olan Gigabyte B550M S2H fiyat/performans anakarttır ve seni üzmez.
Ben de öyle düşünüyorum, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı