Ryzen 5 5600X için anakart önerisi

• Konuyu başlatan yncc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 87
  • Görüntüleme 9B
hocam 5600x ile kaç GHZ yapabilirim. SE 224 XT ' den bir tık daha iyi bir soğutucum var.
Şansına bağlı, en kötü 4.55 GHz civarı yaparsın en iyisi 4.8 falan yaparsın.
İnsanları aşağılayarak kendini belli ettin... Konuşmayı bilmeyince bu oluyor işte.
Senin aşağılanmayacak bir tarafın mı var, düpedüz ezbercilik yaptığın. B550'lere israf etmek için para kolay kazanılmıyor.

Advanced PBO Settings'den Power limiti kaldırınca ve Prime95 small ffts açınca çekiyor.

Attığın fotoğraflarda işlemci için 88 derece gördüm. Ayrıca 150W değil 117W çekiyor Core Power'dan gördüğüm kadarı ile. 150W dediği şey pakete (sokete) iletilen güç, Core Power'a bakmak daha doğru olur burada.

Attığın fotoğraflarda işlemci için 88 derece gördüm. Ayrıca 150W değil 117W çekiyor Core Power'dan gördüğüm kadarı ile. 150W dediği şey pakete (sokete) iletilen güç, Core Power'a bakmak daha doğru olur burada.
SoC'de bir sıcaklık üretiyor, onu görmezden gelmek için bir sebep yok ve SoC de sonuçta gücünü anakarttan alıyor.
Attığın fotoğraflarda işlemci için 88 derece gördüm
Ayrıca konu işlemci sıcaklığı değil VRM sıcaklığı.

Ayrıca konu işlemci sıcaklığı değil VRM sıcaklığı.

Yaptığın şey sağlıklı değil, OC'n verimli olmamış gibi baktığım zaman. Ortam sıcaklığı ve kasan ne? 80 derece olması için iyi ve soğuk hava almış olması lazım.

SoC'de bir sıcaklık üretiyor, onu görmezden gelmek için bir sebep yok.

Olabilir, 130-150W civarı falan o zaman çekilen güç.

80 derece olması için iyi ve soğuk hava almış olması lazım.
İşte bunu varsayım olarak söylüyorsunuz, hava akışı kötü olsa bile S2H'ın 80 derecede kalma ihtimali yok mu? Nasıl 80 derece olması için çok iyi bir hava akışı şart olup olmadığına karar verebiliyorsunuz, kendiniz deneydiseniz eyvallah ama denemediyseniz yine varsayım olarak kalıyor. Kasa MB511 mesh.

Bu anakartlar iyi. Mortar mı daha iyiydi, yoksa Bazooka mi?

@classy01 Boost frekansı, 4,6 GHz olan işlemciyi, 80 derece mosfet ile 4.3 Ghz'de çalıştırmak mı ideal hız aşırtma oluyor? Ayrıca işlemci de 88 derece. B450M S2H gerçekten çok iyi iş çıkarmış. (!)

Geri
Yukarı