Ryzen 5 5600X için anakart önerisi

Bütçe
3000

TheCaspian

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba işlemcim Ryzen 5 5600X alacağım ekran kartı da RX 6600XT elimde ise ASUS TUF B450 Plus Gaming anakart var. BIOS güncellemesini yaptıktan sonra bu anakartla işlemcimi kullanabiliyorum ama hazır RX 6600XT ekran kartı alacakken, B550 bir anakarta geçmem daha mı iyi olur? Daha iyi olacaksa önerilerinizi bekliyorum ve AM4 sokete yatırım yapmak artık mantıklı mı? İleride Ryzen 7 veya 9A geçme gibi bir düşüncem var. Bu ne kadar mantıklı? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Zaten elinde şuan DDR4 bir Anakart varken paranı DDR5 için geleceğe saklamanı öneririm. Elindeki işlemci mevcut anakartla uyumlu, RAM upgrade yapmıyorsun. Yani görünüşe göre Anakart değiştirmen için bir sebep yok

Zaten elinde şu an DDR4 bir anakart varken paranı DDR5 için geleceğe saklamanı öneririm. Elindeki işlemci mevcut anakartla uyumlu, RAM upgrade yapmıyorsun. Yani görünüşe göre anakart değiştirmen için bir sebep yok.

3000 MHz RAM kullanıyorum bunu 3600 veya 4000 MHz yapmayı planlıyorum bu arada 6600XT B550 anakartlarda daha stabil çalışıyor diye biliyorum. Bu yüzden b550 ye geçmeyi düşündüm yanlışım varsa düzelt lütfen

Geri
Yukarı