Ryzen 5 5600X için kule tipi soğutucu önerisi

@Olga666 hocam kullanıyordu sanırım bize bilgi verebilir.
Onun harici forumda R5 5600 kullananların çoğu aynı zamanda SE 214 XT kullanıyor.

Bu soğutucu sadece bu forumda önerilmiyor yabancı forumlarda da sıkça önerilen bir soğutucudur.

Siz neden iade ettiniz? Bu soğutucuyu R5 7600 ile kullananlar bile var ve oyun için sıcaklıkları gayet iyi.

Bu arada se224xt de alınabilir aradaki fiyat farkı az.
Ryzen [email protected] , vcore 1.28v (auto) , 140 w TDP çeken islemcimi 2 kat ağırlık ve yaprak hacmine sahip sunbeam core contact+ arctic p12 ile 100 derecenin altına indiremedigim için .

Ag400 ve 214xt default yada undervolt için tatminkar olabilir..lakin yine de konu sahibi almışken ak620 veya muadili gibi kalin radyatöre sahip ürünleri tercih etmesini öneriyorum..tercih onun

Ryzen [email protected], Vcore 1.28v (Auto), 140W TDP çeken işlemcimi 2 kat ağırlık ve yaprak hacmine sahip sunbeam Core contact+ Arctic P12 ile 100 derecenin altına indiremedigim için.

AG400 ve 214XT default ya da undervolt için tatminkar olabilir. Lakin yine de konu sahibi almışken AK620 veya muadili gibi kalin radyatöre sahip ürünleri tercih etmesini öneriyorum. Tercih onun.

Almışken şunu alsın dediğiniz soğutucu neredeyse 2.5 katı daha pahalı farkındaysanız.

Sizin gibi overclock u kökleyecekse zaten daha iyi bir soğutucu alması lazım, ama yapmayacaksa ne gerek var?

Almışken şunu alsın dediğiniz soğutucu neredeyse 2.5 katı daha pahalı farkındaysanız.

Sizin gibi overclock u kökleyecekse zaten daha iyi bir soğutucu alması lazım, ama yapmayacaksa ne gerek var?
Ak620 veya muadili kalın radyatörlü soğutucular dedim..uygun fiyatli marka ve modellerde mevcut (snowman, darkfreezer vb)
Şimdi olmasa bile ileride oc yapmak istediğinde en azından yeni bir soğutucu almak mecburiyetinde kalmaz..

Ak620 veya muadili kalın radyatörlü soğutucular dedim..uygun fiyatli marka ve modellerde mevcut (snowman, darkfreezer vb)
Şimdi olmasa bile ileride oc yapmak istediğinde en azından yeni bir soğutucu almak mecburiyetinde kalmaz..
Bir örnek verir misiniz o soğutuculara?

Se214xt ile de oc yapılıyor ancak sizin yaptığınız aşırı bir oc.

Bir örnek verir misiniz o soğutuculara?

Se214xt ile de oc yapılıyor ancak sizin yaptığınız aşırı bir oc.
Ürünü alıp canlı olarak görmedigim için radyatör kalınlıkları konusunda yanilabilirim..görsellerine göre konuşursak birkaç marka ve model:
Snowman X6,T6,T5
Gametech freezer hd3
Deep freezer x128,x129
Frisby f1324
Cooler master hyper 212 spectrum RGB
Zalman cnps14x
İçlerinde bakır boru kalınlığı , adeti , direct contact olup olmadığı , yaprak yüzeyi, ağırlığı vs ele alınıp incelenir ..en doğru ürün içlerinde seçilir

Son düzenleme:
Snowman t6, T5.
Gametech Freezer X3.
Deep Freezer X128, X129.
Frisby F1324.

SE 214-224XT bahsettiğiniz soğutucuların hepsinden daha performanslı ve daha sessiz.
Radyatörü kalın olunca bitiyor mu iş? Hayır sen dış görünüşüne bakarak bir soğutucu alırsan hata yaparsın, bakman gereken şey soğutma performansı ve sessizliği.
SE 214 XT tek fanlı, sessiz ve diğerlerinden daha performanslı bir model bu yüzden çok önerilen ve çok başarılı bir soğutucudur SE 214XT.

SE 214-224XT bahsettiğiniz soğutucuların hepsinden daha performanslı ve daha sessiz.
Radyatörü kalın olunca bitiyor mu iş? Hayır sen dış görünüşüne bakarak bir soğutucu alırsan hata yaparsın, bakman gereken şey soğutma performansı ve sessizliği.
SE 214 XT tek fanlı, sessiz ve diğerlerinden daha performanslı bir model bu yüzden çok önerilen ve çok başarılı bir soğutucudur SE 214XT.
Radyatör kalın olunca evet bitiyor..fan sonradan da değişiyor lakin radyatör degismiyor.bunun şekil semayla alakası yok!
Son mesajımda performans (daha hızlı ısı transferi) için nelerin etken olduğunu belirttim..
214xt yazdıklarıma göre:
Bakır boru kalınlığı
Bakır boru adeti
Core contact olup olmaması
Yaprak sayısı ve yüzeyi
Fan basınç ve cfm
Olarak hangi yönden daha performanslı merak içerisindeyim?
Bu iş kulaktan duyma bilgilerle olmaz ..

Benzer ürünlerle stres testi yapıp görelim.

Ryzen 5 5600X stok fan ile kullanıyorum bir süredir.​

Rahatsız edici sesi ve performansı yüzünden iyi bir işlemci soğutucu almak istiyorum fakat her işlemci soğutucunun her kasaya uygun olmadığı ile ilgili yazılar gördüm.
Sistemim:
Bütçe önemli değil kaliteli bir ürün almak istiyorum biraz baktım YouTube'dan şu markaları buldum fakat uyumlu mu bilemiyorum yardımcı olabilecek olan var mı acaba?
ID-Cooling SE 226, DeepCool AK620, Noctua nh -D15

Bu ürüne de bakabilirsin 214xt alacağına.

Son düzenleme:
Ryzen [email protected], Vcore 1.28v (Auto), 140W TDP çeken işlemcimi 2 kat ağırlık ve yaprak hacmine sahip sunbeam Core contact+ Arctic P12 ile 100 derecenin altına indiremedigim için.

AG400 ve 214XT default ya da undervolt için tatminkar olabilir. Lakin yine de konu sahibi almışken AK620 veya muadili gibi kalin radyatöre sahip ürünleri tercih etmesini öneriyorum. Tercih onun

Son düzenleme:

Geri
Yukarı