Ryzen 5 5600X işlemci Minecraft oynarken 80 derece

BIOS'tan kapatacaktın. Her anakartın farklı bir ayarı oluyor. Anakartın modelini verirsen buradan tarif ederiz.
Asus prime b450m k-ıı

Offset ayarı nasıl yapılır tam bilmiyorum. 1.1v üzerine mi koyuyor yoksa otomatik voltajın üzerine mi emin olmadığımdan hiç denemedim direkt manuel girdim. SOC voltaj verirken offset kullanmıştım sadece.
hocam undervoltajı yaptım 0.15000 diye baya güzel bi serinledi gerek kalmadı diğer şeylere sanıyorum

Dosya Ekleri

• under,.PNG
    under,.PNG
    231,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
ASUS Prime B450M k-ıı

Bilgisayarını yeniden başlat. Bilgisayar açılmadan art arda F2 tuşuna bas BIOS'a atacak seni. ASUS'larda yanılmıyorsam F2 tuşuydu. Bende MSI anakart var delete tuşuyla açıyor BIOS'u. Açılmazsa F2 ile eğer delete ile denersin. BIOS'a girdikten sonra üst tarafta Advanced menüsü olacak. Alt taraflarda AMD CBS yazar ona gir ve Core performans Boost disable yap. Sonra geri gel exıt kısmına girip Save reset sekmesıne tıkla kayıt edip çık. Sonra sıcaklıklara tekrar bak ciddi düşüş olmuş olur.

Bilgisayarını yeniden başlat. Bilgisayar açılmadan art arda F2 tuşuna bas BIOS'a atacak seni. ASUS'larda yanılmıyorsam F2 tuşuydu. Bende MSI anakart var delete tuşuyla açıyor BIOS'u. Açılmazsa F2 ile eğer delete ile denersin. BIOS'a girdikten sonra üst tarafta Advanced menüsü olacak. Alt taraflarda AMD CBS yazar ona gir ve Core performans Boost disable yap. Sonra geri gel exıt kısmına girip Save reset sekmesıne tıkla kayıt edip çık. Sonra sıcaklıklara tekrar bak ciddi düşüş olmuş olur.
kanka undervolt yaptım şuan test ediyorum gta da 60 derece çok iyi kapanırsa pc düzelticem

Cihaz TV'nin R5 5600 için yapmış olduğu BIOS undervolt videosunu izleyip aynısını yapabilirsin, performans kaybı olmadan sıcaklık değerin düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı