Ryzen 5 5600X işlemci Minecraft oynarken 80 derece

:D :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman 5600x almanın ne önemi var direkt Ryzen 3100 alsaydı. :D
hocam böyle yapıyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20220903_224607.jpg
    IMG_20220903_224607.jpg
    228,1 KB · Görüntüleme: 23
Aslında var bazı oyunları oynarken ben 80 dereceyi görüyorum. O yüzden ince undervolt ve OC ayarı yaptım. Bununla ilgili rehberim.

Offset olarak ayarladığın yerde auto ve offset'den başka ayar yoksa UEFI'yi güncelle mutlaka manuel olması lazım.
Bende r7 5800x kullanıyorum, hiç o dereceleri görmedim.

5600X işlemciyi manuel OC yapmak iyi değil. Ya her şeyi açık otomatikte bırakacaksın ya da CPB kapatacaksın. 3000 serisini manuel OC yapıp frekansını düşürüyordun da 5000 serisinin yapısı biraz farklı. Yabancı forumlarda da frekansla oynayıp düşürmeyi önermiyorlar. Zaten her türlü yüksek fps alıyorsun cpb kapat boşuna 80 derecelerde tutupta işlemcini yorma. İleride soğutucu alınca cpb pbo vs hepsini açık kullanırsın.

5600X işlemciyi manuel OC yapmak iyi değil. Ya her şeyi açık otomatikte bırakacaksın ya da CPB kapatacaksın. 3000 serisini manuel OC yapıp frekansını düşürüyordun da 5000 serisinin yapısı biraz farklı. Yabancı forumlarda da frekansla oynayıp düşürmeyi önermiyorlar. Zaten her türlü yüksek fps alıyorsun cpb kapat boşuna 80 derecelerde tutupta işlemcini yorma. İleride soğutucu alınca cpb pbo vs hepsini açık kullanırsın.
cpb nedir hiç birini bilmiyorum ne yapmam lazım

Geri
Yukarı