Ryzen 5 5600X işlemci yanıyor

md9706

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 5600X stok fanlı işlemcim var. Ekran kartım MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio ve kasam tanker cygnus v2. PUBG oynarken 78-80 arası gezinen işlemcim CoD Warzone oynarken 85 falan oldu hatta bir ara 88 gördüm oyunu kapattım. Neden ısınıyor olabilir stok fan yetersiz mi? Voltaj ayarlarına da pek bakmıyorum ama 1350v yazıyordu. Önerileriniz neler, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok soğutucu beklediğiniz performansı göstermeyebilir. Harici sıvı soğutma ya da ısıl boru sayısı fazla olan soğutucuları tercih ederseniz 60-65 derece sıcaklığında gerileyebilme ihtimali var.

Kasanız iyi hava almayan bir yerde duruyor olabilir. Temiz ve iyi bir hava alabileceği bir yere yerleştirin. İşlemcinizin stok fanı muhtemelen soğutmaya yetmiyor ve bütçeniz yetiyorsa bir sıvı soğutma almanızı tavsiye ederim. Toz filtrelerinizi düzenli olarak temizleyin.

Sanırım stok fan yetersiz kalıyor. Yeni bir soğutucu alana kadar Core Performance Boost özelliğini kapatarak daha düşük sıcaklıklar elde edebilirsiniz.

AMD 5000 serisi ısınan bir seri. O değerleri görmeniz normal. Recep Baltaş ve Ali Güngör'de stok fan ile yaptığı incelemede aynı ısılara ulaşıyor. Stok fan yerine sağlam bir soğutucu alırsanız ısılar düşer. Aynı işlemciyi sıvı soğutma ile kullanıyorum, max gördüğü anlık 74 derece.

AMD 5000 serisi ısınan bir seri. O değerleri görmeniz normal. Recep Baltaş ve Ali Güngör'de stok fan ile yaptığı incelemede aynı ısılara ulaşıyor. Stok fan yerine sağlam bir soğutucu alırsanız ısılar düşer. Aynı işlemciyi sıvı soğutma ile kullanıyorum, max gördüğü anlık 74 derece.
Yen burada ne işin var Geralt'la Yedi Kedi Hanı'na gidecektiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı