Ryzen 5 5600X overlock ve underwolt denemesi

Icewalk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

Ryzen 5 5600X işlemcimin 4.6 GHz çıkarıyorum. Denediğim voltaj değeri 1.30 olarak kullanıyorum.
Kullandığım termal macun Thermal Grizzly tg-k-001-RS kryonaut 12,5 w/m · k 1 g ısı iletken macunu (-200 ila 350 °c) kullanmaktayım.
İşlemci soğutucusu olarak da MSI MAG CoreLiquid 360r ARGB 360mm işlemci sıvı soğutucu.
Sitres testinde 2 dakika sonunda 86 dereceye kadar ulaşıyor. Bu derece bana oldukça yüksek geliyor. Kullandığım ekipmanlar ile soğutucumda mı yoksa işlemcimde mi sıkıntı var hala anlamış değilim. Bu işlemciyi hangi frekanslar da ve hangi voltaj ayarların da kullanmak gerekiyor? Konuya açıklık getirecek olan varsa çok sevinirim.

İşlemcinizde sorun olup olmadığın farklı voltajlarda anlayamazsınız. Stok ayarlarda belli olur. Stok ayarlarda ( CPB açık iken ) stres testinde durumlar nedir? Normal kullanımda oyunlarda durumlar nedir ? Bunlara göre sıcaklığı karşılaştırabilirsiniz. Birçok etmen var, Ve hepsi birbiri ile ilişkili. Silikon kalitesi de başlarda geliyor. Belki voltaj yüksek geliyordur, Voltajı nasıl buldunuz? Daha düşük voltaj denediniz mi ? Konu çok detaylı..

İşlemcinizde sorun olup olmadığın farklı voltajlarda anlayamazsınız. Stok ayarlarda belli olur. Stok ayarlarda ( CPB açık iken ) stres testinde durumlar nedir? Normal kullanımda oyunlarda durumlar nedir ? Bunlara göre sıcaklığı karşılaştırabilirsiniz. Birçok etmen var, Ve hepsi birbiri ile ilişkili. Silikon kalitesi de başlarda geliyor. Belki voltaj yüksek geliyordur, Voltajı nasıl buldunuz? Daha düşük voltaj denediniz mi ? Konu çok detaylı..

Coler master kasasını kullanıyorum geniş ve serin şekilde. Ek olarak aldığım msi fanlar takılı oldukça serin tutmaya çalışıyorum içeriyi ama sürekli böyle kıl sorunlar çıkarıyor.
Cinebench testlerine göre belirliyorum. Voltaj yükseldikçe puanım artıyor lakin durduk yere fan rpm yükselmeye başlıyor olur olmadık şekilde.

Geri
Yukarı