Ryzen 5 5600X RX 6650 XT PC nasıl?

Gabigamer02

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yeni bilgisayar toplayacagım sizce oyunlar icin yeterli olur mu?
Özellikler:
Sapphire RX 6650 XT Nitro+Gaming
AMD Ryzen 5 5600X
G.Skill 1x16 RAM
ASUS Prime B450M K
Kingston 1 TB 3500/2100 SSD
MSI MAG A600dn 600W 80+ Power

Sizce oyunlari rahat bir sekilde oynatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Yeni bilgisayar toplayacagım sizce oyunlar icin yeterli olur mu?
Özellikler:
Sapphire RX 6650 XT Nitro+Gaming
AMD Ryzen 5 5600X
G.Skill 1x16 RAM
ASUS Prime B450M K
Kingston 1 TB 3500/2100 SSD
MSI MAG A600dn 600W 80+ Power

Sizce oyunlari rahat bir sekilde oynatır mı?
Günümüzdeki oyunları oynatır fakat bi kaç sene sonra low'da oynarsın diye düşünüyorum.

Günümüzdeki oyunları oynatır fakat birkaç sene sonra Low'da oynarsın diye düşünüyorum.

Seneye ekran karti ve islemciyi yine yenileyeceğim zaten bu yılı kurtarsin yeter.

Hangi oyunları oynayacaksanız, bütçe ne kadar belki daha iyisini öneririz, ayrıca RAM çift kanal olsa daha iyi olurdu.

Anakartta 2 RAM slotu okdugundan simdi bir 16 aldim sonra bir 16 daha almayi dusunuyorum. Devour, Far Cry 6 VR AC: Valhalla falan oynuyorum genelde bütçe monitor haric 20k.

Performans açısından Ram lar sorun yaşatır,2*8 veya 2*16 olursa daha performansli olur.Anakart da sanki biraz düşük, tabi kullananlar önerir orasini bilemem.Simdiden hayirli olsun.

Anakartta 2 RAM slotu okdugundan simdi bir 16 aldim sonra bir 16 daha almayi dusunuyorum. Devour, Far Cry 6 VR AC: Valhalla falan oynuyorum genelde bütçe monitor haric 20k.

Fiyat olarak kısmen iyi hocam, evet arkadaşın dediği gibi 8x2 daha güzel olabilirdi, AMD işlemcili sistemlerde çift kanal daha iyi oluyor, dediğine oyunları rahatça oynatır. Ayrıca ekran kartı ve işlemciyi değiştirirken anakartı da değiştirin, eski nesil anakart, ileride güncelleme yaparken değiştirmek zorunda kalacaksınız zaten.

Fiyat olarak kısmen iyi hocam, evet arkadaşın dediği gibi 8x2 daha güzel olabilirdi, AMD işlemcili sistemlerde çift kanal daha iyi oluyor, dediğine oyunları rahatça oynatır. Ayrıca ekran kartı ve işlemciyi değiştirirken anakartı da değiştirin, eski nesil anakart, ileride güncelleme yaparken değiştirmek zorunda kalacaksınız zaten.

Dediğim gibi seneye ekran kartini 6800 XT islemci Ryzen 7 olucak sekilde değiştireceğim o ara anakartı da değistiririm bu yıl akıcı oynatsa yeter.

Performans açısından Ram lar sorun yaşatır,2*8 veya 2*16 olursa daha performansli olur.Anakart da sanki biraz düşük, tabi kullananlar önerir orasini bilemem.Simdiden hayirli olsun.
Teşekkürler

Geri
Yukarı