Ryzen 5 5600X +RX6600 sistem nasıl?

Bütçe
15.500

tunatu

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,
Bilgisayar toplama işini ve bilgisayarın tüm bileşenlerini iyi bilmediğimi belirtmek isterim. Okuyarak ve izleyerek öğrendiğim kadarıyla bir sistemi özelleştirip kurdum kendimce. Değerli yorumlarınızla bana hatalarımı söylemek ve doğruları öğretmenizi bekliyorum.

Sistem:
- AMD Ryzen 5 5600X MPK 3.7GHz-4.6GHz 6 Çekirdek İşlemci
- ASUS Prime B550M-A/CSM 4800(OC)MHz mATX Anakart
- ASUS Dual RX 6600 8 GB 128Bit Ekran Kartı
- Apacer Panther Black-Gold 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 RAM
- Adata Legend 700 ALEG-700-512GCS 512 GB 2000/1600MB/s PCI-e NVMe M.2 SSD Disk
- Corsair Carbide SPEC-05 CC-9011138-WW CV650 CC-9020130-EU 650W 80 Plus Bronze USB 3.0 Kasa

* PSU'nun kronik sorunlu olduğunu ve ancak EU modelinde sorun olmadığını okudum.
* Başta söylediğim gibi sizler kadar bilgili değilim, demek istediğim anakartın işlemci ve ekran kartıyla uyumunun ince detaylarını bilmiyorum.
* SSD birkaç ay idareten aldım, sistemi kurarken daha sonra maliyeti yüksek olacak şeyleri başta en iyisini almaya çalıştım.
* Bir hazır sistemi özelleştirdim maliyet 15.570 TL, yakın fiyatlarda muadil sistem önerilerinize açığım.
* Kasa hazır sistemle birlikte PSU dahil geliyor ve PSU'dan dolayı beğenilmiyormuş, bu konuda da fikirlerinize şiddetle açığım.

Bu konu yardımcı olabilir.

Ben de bu sistemi almayı düşünüyorum fakat hiçbir parçayı değiştirmeyeceğim. Bana göre yeterli gibi duruyor ama sizi bilemem.

@tunatu Hocam bu arada bu akşam saat 19:00 da Gaming Gecesi var ona bakmanızı öneririm ilk önce ben de onu bekleyeceğim. Gerçekten güzel indirimler olabiliyor.

Bu konu yardımcı olabilir.
Sistemi inceledim çok teşekkür ederim, maalesef gücüm yetmiyor bu sisteme. Monitör dahil 18.500 bütçem var.
Kasayı mesh kasa alın sıvı soğutucuyu unutmayın.
Hocam teşekkür ederim, mesh kasa alacağım.
5600X için sağlam bir kule tipi soğutucu çok rahat yeter. Sıvı soğutmaya ne gerek var?
Çok teşekkür ederim.

Ben de bu sistemi almayı düşünüyorum fakat hiçbir parçayı değiştirmeyeceğim. Bana göre yeterli gibi duruyor ama sizi bilemem.

@tunatu Hocam bu arada bu akşam saat 19:00 da Gaming Gecesi var ona bakmanızı öneririm ilk önce ben de onu bekleyeceğim. Gerçekten güzel indirimler olabiliyor.

Doğrudur hocam, işlemci ve ekran kartını başlangıçta yüksek tutmayı düşündüğüm için bu şekilde yükselttim. Diğer parçaları bir şekilde alabilirim lakin bu parçalar bu kurda zor.

Doğrudur hocam, işlemci ve ekran kartını başlangıçta yüksek tutmayı düşündüğüm için bu şekilde yükselttim. Diğer parçaları bir şekilde alabilirim lakin bu parçalar bu kurda zor.
Anlıyorum hocam fakat gaming gecesini beklemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Belki aynı fiyata RX 6600 XT li bir sistem düşer.

Geri
Yukarı