Ryzen 5 5600X sistem Kasa ve Parça Uyumu

tuqibiceps

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler dilerim herkese. Oyun oynama odaklı bir sistem toplamaya karar verdim, bütçem ve forumdaki tavsiyeler neticesinde parçaları belirledim. Seçtiğim parçalar birbiri içinde ve kasa ile uyumlu olur mu, bileşenler kasanın içinde çok mu sıkışık olur yoksa rahatlıkla sistemi bu kasa içinde oluşturabilir miyim bu konuyla ilgili sizlere danışmak istedim, yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • Ryzen 5 5600X İşlemci
  • MSI B550M Pro Anakart
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB(8x2) RAM
  • MSI GeForce RTX 3060 Gaming x Ekran Kartı
  • PNY 250 GB XLR8 CS3030 M.2 SSD
  • Seagate Barracuda 1TB Harddisk
  • MSI MPG A650GF 650 W Power Supply
  • Cooler Master Masterliquid ML240L Sıvı Soğutucu
  • MSI MAG Forge 100R Bilgisayar Kasası

Son düzenleme:
Sistem güzel ancak 1 TB hard diskten vazgeçip 500 GB M.2 SSD ve sıvı soğutma yerine güzel bir kule soğutma ile ekran kartını 3060 Ti olarak bütçe ayırabilirsin kasa olarak da mesh ızgaralı bir kasa bakarsan bence soğutma daha kolay olur gibi geldi bana tabii ki tercih sizin.

Sıvı soğutucu gereksiz. Kule tipi ucuz bir soğutucu iş görür. 5600x yerine 5600 yeterli olur. Bu dediklerimden kısıp SSD yi 500 yapardım ben olsam. Ramlerin mhz leri 3600 olsun. Ekran kartı için de bütçe varsa 6700XT ya da 3060 ti olması uzun süre için daha iyi olur.

Sistem güzel ancak 1 TB hard diskten vazgeçip 500 GB M.2 SSD ve sıvı soğutma yerine güzel bir kule soğutma ile ekran kartını 3060 Ti olarak bütçe ayırabilirsin kasa olarak da mesh ızgaralı bir kasa bakarsan bence soğutma daha kolay olur gibi geldi bana tabii ki tercih sizin.
Kasa mesh zaten.

Sıvı soğutucu gereksiz. Kule tipi ucuz bir soğutucu iş görür. 5600x yerine 5600 yeterli olur. Bu dediklerimden kısıp SSD yi 500 yapardım ben olsam. Ramlerin mhz leri 3600 olsun. Ekran kartı için de bütçe varsa 6700XT ya da 3060 ti olması uzun süre için daha iyi olur.

Kasa mesh zaten.
Kule tipi soğutucu öneriniz var mıdır peki? RGB olup olmaması önemsiz, performansı iyi olsa yeterli, bütçede 1000 liraya kadar çıkabilirim.

Soğutucu önerisi varsa alabilirim en fazla 1000 lira bütçeyle.

Soğutucu için f/p bunlara bakabilirsin DeepCool AK400, ID-Cooling 224 XT/214 XT, Performax Perfan 120H.

Daha pahalı olarak esports duo var arctic freezer.

Yeni konular

Geri
Yukarı