Ryzen 5 5600X sistem uyumlu mu?

HanSolo20

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese selam,

Hayatımda ilk kez hazır bir sistem aldım. Bazı parçaları upgrade ederek aldım fakat anakarttan emin değilim. (hazır sistem olduğu için bu anakartı seçmek durumunda kaldım)
Sistemi genel anlamda oyun için kullanacağım. Forumda araştırdığım kadarıyla uyumlu çalışacağını düşünüyorum fakat sizin de fikrinizi almak istedim. Sistem hakkında düşünceleriniz nedir? Bu sistem beni ne kadar götürür?

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X MPK 3.7GHz-4.6GHz 6 çekirdek 35MB soket AM4 işlemci.
Anakart: MSI B450M-A Pro Max II AMD B450 soket AM4 DDR4 4133(OC) mATX Gaming (oyuncu) anakart.
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X Black 8G OC GDDR6 128bit DX12 DLSS 3 Gaming (oyuncu) ekran kartı.
Bellek: 2X Team T-Force Vulcan TUF Gaming alliance 16 GB (1x16 GB) DDR4 3600MHz CL18 Gaming RAM.
SSD: Kingston NV2 SNV2S/1000G 1TB 3500/2100MB/s PCI-e NVMe M.2 SSD disk.
Kasa: Antec AX20 ATX mid Tower siyah Gaming (oyuncu) kasa.
PSU: Frisby FR-PS7580p 750W 80 + bronz Power Supply.

Herkese selam,

Hayatımda ilk kez hazır bir sistem aldım. Bazı parçaları upgrade ederek aldım fakat anakarttan emin değilim. (hazır sistem olduğu için bu anakartı seçmek durumunda kaldım)
Sistemi genel anlamda oyun için kullanacağım. Forumda araştırdığım kadarıyla uyumlu çalışacağını düşünüyorum fakat sizin de fikrinizi almak istedim. Sistem hakkında düşünceleriniz nedir? Bu sistem beni ne kadar götürür?

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X MPK 3.7GHz-4.6GHz 6 çekirdek 35MB soket AM4 işlemci.
Anakart: MSI B450M-A Pro Max II AMD B450 soket AM4 DDR4 4133(OC) mATX Gaming (oyuncu) anakart.
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 2X Black 8G OC GDDR6 128bit DX12 DLSS 3 Gaming (oyuncu) ekran kartı.
Bellek: 2X Team T-Force Vulcan TUF Gaming alliance 16 GB (1x16 GB) DDR4 3600MHz CL18 Gaming RAM.
SSD: Kingston NV2 SNV2S/1000G 1TB 3500/2100MB/s PCI-e NVMe M.2 SSD disk.
Kasa: Antec AX20 ATX mid Tower siyah Gaming (oyuncu) kasa.
PSU: Frisby FR-PS7580p 750W 80 + bronz Power Supply.
Sistem ne kadardı? Hala şansın varken siparişi iptal et.

26bin küsür ödedim. Bütçem aşağı yukarı bu kadardı zaten. Anakarttan dolayı mı böyle dediniz yoksa diğer parçalar da kötü mü?
Bu sisteme en ucuz soğutmayı ekleyip al 27k oluyor.

Senin sistemin işlemcisi çok ısınıyor.

Ekran kartı da çok ısınıyor

Ramler tek olduğu için performansı düşecek

Psu kötü.

Senin sistemin DDR4.

DDR4 kötü demiyorum bütçe yetiyorken DDR5 alınmalı.

26bin küsür ödedim. Bütçem aşağı yukarı bu kadardı zaten. Anakarttan dolayı mı böyle dediniz yoksa diğer parçalar da kötü mü?

Güzel kazık. DDR5 ekipmanlar varken DDR4'e para verilmez 26K bütçede.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi baktım. Siparişi hala iptal edebiliyorum. Gaming sitesine hiç bakmamıştım. Burada tek sorum ekran kartının Galax olması bir sorun mu? Çevremden hep Asus veya MSI almak daha iyi diye yorumlar yapılıyordu. Galax alınır mı?

Şimdi baktım. Siparişi hala iptal edebiliyorum. Gaming sitesine hiç bakmamıştım. Burada tek sorum ekran kartının Galax olması bir sorun mu? Çevremden hep Asus veya MSI almak daha iyi diye yorumlar yapılıyordu. Galax alınır mı?
Galax güzel marka soğutması iyi. Siparişi iptal et hemen.

Geri
Yukarı