Ryzen 5 5600X sisteme parça yükseltme önerileri

Süper bunu düşünücem.

Anakart öneriniz nedir? Bu işlemci için.

Anakarr öneriniz nedir?

Soğutucu öneriniz nedir?

Sizin öneriniz nedir mesela?
Genelde forumda önerilen soğutucu bu.

Tamamdır bunları alacağım teşekkür ederim.

Noctua'da hangisini önerirsiniz?

Ben nh D15 seviyorum fakat arkadaşlar daha iyi bir öneri yapabilir ben 5800x3D'de test etmediğim için net bir şey demek istemem. Ama kule tipinde tek geçerim Noctua'yı.

Genelde forumda önerilen soğutucu bu.

Tamamdır bunu bir inceleyim.

Ben nh D15 seviyorum fakat arkadaşlar daha iyi bir öneri yapabilir ben 5800x3D'de test etmediğim için net bir şey demek istemem. Ama kule tipinde tek geçerim Noctua'yı.

Noctua da birkaç model var hangisini almalıyım, net model şu derseniz daha çok sevinirim.

Tamamdır bunu bir inceleyim.

Noctua da birkaç model var hangisini almalıyım, net model şu derseniz daha çok sevinirim.
Noctua NH-D15, Premium İşlemci Soğutucusu, 2x NF-A15 PWM 140 mm Fanlı (Kahverengi) Amazon.com.tr

Bu iyi gider diye düşünüyorum.

Noctua NH-D15, Premium işlemci soğutucusu, 2X NF-A15 PWM 140 mm fanlı (kahverengi) Amazon.com.tr

Bu iyi gider diye düşünüyorum.

Noctua yerine @ATA 1881 önerdiği model için ne düşünüyorsunuz.

5800x3D çok yakışır o kartın yanına.

Peki bir süre ASUS Prime B450M-K anakartımla 5800x3D kullansam sorun çıkar mı? Şu anda tek bir tanesini alabilirim.

O anakarta yakışmaz ama.

Peki bir süre ASUS Prime B450M-K anakartımla 5800x3D kullansam sorun çıkar mı? Şu anda tek bir tanesini alabilirim.

Son düzenleme:
Merhaba, bütçem oldukça sistemde yenileme yapıyorum. Neleri değiştirmemi önerirsiniz diye sormak istedim.

Anakart = ASUS Prime B450M-K
İşlemci = Ryzen 5 5600X.
RAM = HyperX Fury RGB 2x8 RAM 3200MHz.
M.2 SSD = Corsair Force MP 510 480 GB.
HDD = Seagate 7200 RPM 1TB.
Ekran kartı = RTX 3080 Ti.
İşlemci soğutucu = stok soğutma.
Güç kaynağı = Thermaltake 750 watt Smart RGB.
Kasa = Cooler Master Masterbox td 500 beyaz.
Ekran = Samsung CFG73.
Soğutma, SSD ve rahatlık açısından 2. bir ekran. Güzel sistem bu arada.

Noctua yerine @ATA 1881 önerdiği model için ne düşünüyorsunuz.

Peki bir süre ASUS Prime B450M-K anakartımla 5800X3D kullansam sorun çıkar mı? Şuanda tek bir tanesini alabilirim.

Peki bir süre ASUS Prime B450M-K anakartımla 5800x3D.
5800x3d işlemcinin anakart üzerindeki işi değerlerini bilmiyorum. Ona göre bir yorum yapmak daha iyi olur. Ama idare edeceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı