Ryzen 5 5600X ve 3060 Ti'lı sistem nasıl?

Sistem güzel ancak bazı gereksiz sayılabilecek özelleştirmeler yapılmış.

Anakart güzel seçilmiş, ancak birazcık fazla 5600X için. Upgrade konusunda iskeletim de sağlam olsun dediyseniz tabii önümü ilikleyerek devam ediyorum.

RAM değişimine hiç gerek yok aslında. Ama değiştirmek isterseniz Kingston 16 GB(2x8) Fury Beast RGB 3600MHz CL17 almanız daha avantajlı.

Kasa değişimi yapmasanız daha iyi. TD500 fanları gürültülü olan bir model. MB520 kullanıyorum ve öneririm.

Aynı şekilde soğutucu değişimine de gerek yok. Oradaki soğutucular pek iyi değil. Kendiniz montaj yapmanızı öneririm.

Hava soğutma

Sıvı soğutma

Ufak bir yanlışlık yapmışım. Benim kasam MB520 değil MB511 modeli. Özür dileyerek düzeltiyorum.

Ufak bir yanlışlık yapmışım. Benim kasam MB520 değil MB511 modeli. Özür dileyerek düzeltiyorum.
Sıkıntı yok
360 ML sıvı soğutucu biraz fazla. Hız aşırtma yapacaksan tabii satın al. Bir tane 120 ML sıvı soğutucu işini görecektir. Yeni sipariş verdim 120 ML Cooler Master sıvı soğutucuyu. 360 ML fazla. Sen yine de söyleyeceğim diyorsan karar senin. NVMe 2 1 TB yapsan iyi olur bence. Arkadaşların yazıdklarına katılıyorum. Td 500'te biraz fan sesi var. Aşırı bir ses değil ama var.
240mm olarak Ordakilerden ne önerirsin ve Hard diski ilk defa sen önerdi nedeni ne acaba?

Sıkıntı yok

240mm olarak oradakilerden ne önerirsin ve Hard diski ilk defa sen önerdi nedeni ne acaba?

İşten yeni geldim o listeye çok bakmadım. Çoğu da incelemediğim ürün ne desem yalan olur. Ben 120 ML Cooler Master Liquid aldım. Hafta sonu bağlarım muhtemelen. Sıvı soğutucular hakkında derin bilgim yok. Ama oyun için kullanacaksan 120 ML bir tane sıvı soğutucu yeterli. 1 TB NVMe olması şu açıdan iyi. Ben SanDisk aldım tamamen ucuz kullanışlı teknolojiler günümüzde 500 GB NVMe 2 1 TB normal SSD düşünme bence. Direk 1 TB nevme 2 al anakartına bakmadım 2 tane NVMe 2 yeri varsa süper olur. İlerleyen dönemde bir tane daha NVMe 2 alırsın kasanda 2 tane NVMe 2 kullanımlı bir hard disk sistemi olmuş olur. Kingston iyi bir marka işini görecektir. Gönül ister ki Samsung EVO al ama pahalı.

İşten yeni geldim o listeye çok bakmadım. Çoğu da incelemediğim ürün ne desem yalan olur. Ben 120 ML Cooler Master Liquid aldım. Hafta sonu bağlarım muhtemelen. Sıvı soğutucular hakkında derin bilgim yok. Ama oyun için kullanacaksan 120 ML bir tane sıvı soğutucu yeterli. 1 TB NVMe olması şu açıdan iyi. Ben SanDisk aldım tamamen ucuz kullanışlı teknolojiler günümüzde 500 GB NVMe 2 1 TB normal SSD düşünme bence. Direk 1 TB nevme 2 al anakartına bakmadım 2 tane NVMe 2 yeri varsa süper olur. İlerleyen dönemde bir tane daha NVMe 2 alırsın kasanda 2 tane NVMe 2 kullanımlı bir hard disk sistemi olmuş olur. Kingston iyi bir marka işini görecektir. Gönül ister ki Samsung EVO al ama pahalı.
Teşekkür ederim
Gayet güzel sistem, alınır.
Bir eksiği fazlası falan yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı