Ryzen 5 5600X ve RTX 3060 alınır mı?

Oktay Usta

Decipat
Yer
Kappppadokkya
Daha fazla  
Meslek
Ders çalışmak
Selamlar herkese. Şimdi ben yazın LGS sınavından sonra bir bilgisayar toplayacağım. İşlemci olarak çıkacak olan Ryzen 5 5600X düşünüyorum. 5600X diye bir modeli var mı bilmiyorum ama önceki nesillerde vardı bu nesildede vardır diye düşündüm. Ekran kartı olarak RTX 3060 Super düşünüyorum. RAM'i 16 GB veya 32 bile yapabilirim. Neyse saadete gelelim ben bu sistemi yazın LGS sınavından sonra toplarsam eski bir sistem olarak kalır mı yani o zaman yeni nesil işlemciler çıkar mı? Intel fanboyuyum ama bu seneki Intel performansından sonra soğudum işte RAM frekansları falan. O yüzden seneye 11. nesil çıkarsa düşünmüyorum. Ha belki biraz insanlara acıyıp beklentilerimin üstünde bir şey çıkarırsa onu o zaman düşünürüz (gerçi Intel Haziran'da işlemci çıkarır mı tartışılır). Aklıma takılan soru bu ben bu sistemi Haziran'da toplarsam yani LGS'den sonra toplarsam bir sorun çıkar mı eski mi kalır o döneme? En çok korktuğum şey bu bir şeyin yenisi varken veya çok yakın zamanda çıkacakken bir önceki nesilini satın almak benim için bir kabustur. Ve Ryzen 5 5600X'e RTX 3060 çok mu düşük olur. Ve sizin önerileriniz nedir? Ne zaman toplamalıyım. Ama yaz tatili bitmeden o toplayacağım bilgisayarda oyun oynamak istiyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler.🙂

Mükemmel olur ama RTX 3060 daha çıkmadı ben de birazcık onu bekliyorum. Eğer istediğim fiyat bandında çıkarsa Türkiye için alabilirim.

Daha 4. nesil çıkmadı siz 5. nesil diyorsunuz.😀

Maalesef yanılıyorsunuz. AMD'nin laptoplarda kullandığı 4000 serisi bir işlemcileri var. Karışıklık olmasın diye yaklaşık 2 hafta önce 5000 serisini çıkarttılar. Yani 5000 serisi 4. nesil anlamına geliyor yanlış bilmiyorsam.

Benim için sizin yerinizde olsam sevinirdim. GTX1660'da benim işimi çok rahat görecektir ama yayın açmayı düşünüyorum. Ve 3-4 yıl upgrade yapmadan kullanmak istiyorum. Ve hayal olmayacak çünkü bütçem fazlasıyla hazır.

Tamam bende 2080 Ti i9 9900K alabiliyordum iş bütçenin olmasında değil ailelerin izin vermesinde.
Benim ailem mesela askerliğe para biriktirmemi istiyordu bu nedenle öyle bir sistem aldırmadı bana.

Geri
Yukarı