Ryzen 5 5800H Intel'in hangi işlemcisine denk?

Ryzen 7 5800H dediğinizi varsayıyorum. i7 11800h işlemcisine karşılık gelir ama performans olarak AMD işlemci daha iyi performansı var. Ama fiyat olarak i7 11800h işlemcili laptoplar daha pahalı.

AMD 5 5600h Intel i5 11 neslinden bile iyi internette araştırmalarım sonucu bunu gösteriyor 5800 düşünemiyorum :)
i7 11. Nesile denk diyebilir miyiz
Ryzen 7 5800H dediğinizi varsayıyorum. i7 11800h işlemcisine karşılık gelir ama performans olarak AMD işlemci daha iyi performansı var. Ama fiyat olarak i7 11800h işlemcili laptoplar daha pahalı.
Ekran kartı olarak ne dersin
Aynen ryzen 7 imiş yanlış yazmışım

11800H, performans olarak önde gözüküyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

11800h, performans olarak önde gözüküyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunda öyle. İş rendere gelince. O zaman çoklu çekirdek öne çıkıyor biraz daha. Ayrıca AMD işlemcili laptoplar ucuz.

Kullanım amacına göre karar vermek lazım. Model, soğutma başarısı gibi faktörler de önemli tabii. Bence ikisi de duruma göre tercih edilebilir.

AMD Ryzen 5 5800H Intel'in hangi serisine eşit?
hocam senin soruna karşılık ben de şöyle bir konu hakkında bir sorum var bilgin varsa cevaplayabilir misin ? amd ryzen7 5800h laptop işlemcisi güçlü bir işlemci eyvallah amiral gemisi vs. peki masaüstü kanadında neye denk gelir intel ve amd yani bi 8900k eder mi sadece meraktan farkındyım genelde masaüstü işlemcileri arada afaki çekirdek farkı olmazsa genelde üstün gelir ama elbet böyle 5800h gibi bir işlemcinin pc kanadında denk düştüğü işlemci vardır bilgin var mı ?

Geri
Yukarı