Ryzen 5 5800x3D için soğutucu önerisi

FurkanYahya

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 5800x3d
RTX PNY 3080
Msi b550i gaming
Gskill triend 16 3600
Tt tought 850 w+
Deepcool ls520
Phanteks 360
Meslek
Kuyum
Arkadaşlar alacağım işlemci için soğutucu önerisi istiyorum. Kule tipi soğutucu kasama yeter mi ya da anakarttan dolayı sığar mı tam bilgim yok resimleri attım bakalabilirsiniz. Kasa Phanteks 360 anakart MSI MPG B550i Gaming Edge mini / ekran kartı RTX 3080. şimdiden teşekkürler.
Not: Sadece 1080p de rekabetçi oyun oynuyorum. Ekstra herhangi bir işlem yapmayacağım.

Dosya Ekleri

• IMG_5981.jpeg
    IMG_5981.jpeg
    133,5 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_5982.jpeg
    IMG_5982.jpeg
    134,7 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_5980.jpeg
    IMG_5980.jpeg
    139,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar alacağım işlemci için soğutucu önerisi istiyorum. Kule tipi soğutucu kasama yeter mi ya da anakarttan dolayı sığar mı tam bilgim yok resimleri attım bakalabilirsiniz. Kasa Phanteks 360 anakart MSI MPG B550i Gaming Edge mini / ekran kartı RTX 3080. şimdiden teşekkürler.
Not: Sadece 1080p de rekabetçi oyun oynuyorum. Ekstra herhangi bir işlem yapmayacağım.

X3D işlemciler az güç çektiğinden sıcaklık konusunda''da düşük olması lazım o yüzden aşırı pahalı bir soğutuya ihtiyacınız olmaması lazım. Stok soğutucu geliyor ise deneyin sıcaklıklar yüksek olursa yeni soğutucu alırsınız. Oyunlar işlemciyi pek ısıtmaz düzgün temizlediyseniz.

Son düzenleme:
160mm'ye kadar kule tipi soğutucu sığabiliyor kasaya yani çoğu soğutucu sığıyor.
Önerim bu olur(157mm):

Şu an fikrimce Türkiye'de fiyatına göre satılan en iyi soğutucu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart küçük olduğu için soğutucuyu RAM'ler bloklama ihtimali var onun için soğutucu fanlarını yukarı kaldırabilirsiniz. Soğutucu 42mm RAM destekliyor, TridentZ ise 44mm uzunlukta. Fanı 2mm yukarı çekerek sorunu çözebilirsiniz.

160mm'ye kadar kule tipi soğutucu sığabiliyor kasaya yani çoğu soğutucu sığıyor.
Önerim bu olur(157mm):

Şu an fikrimce Türkiye'de fiyatına göre satılan en iyi soğutucu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart küçük olduğu için soğutucuyu RAM'ler bloklama ihtimali var onun için soğutucu fanlarını yukarı kaldırabilirsiniz. Soğutucu 42mm RAM destekliyor, TridentZ ise 44mm uzunlukta. Fanı 2mm yukarı çekerek sorunu çözebilirsiniz.
Hava soğutma yeterli olmayacaktır büyük ihtimalle.

2 ve 3 bin tl arası
360mm sığarmı sizce

Aynı işlemciye sahibim. Deepcool ak620 yi tavsiye ederim. Silverstone pf240 Sıvı soğutucusundan geçtim. Aynı değerleri veriyor ama Sıvı soğutucuların ömrü uzun olmuyor maalesef. Pompa sorunundan dolayı 3 kere değişim oldu bendeki 3n son garantisi bitti yine bozuldu.

Neye yetmeyecek anlamadım?

Çok iyi sogutur.Öyle bir soğutur ki hemde :)

Yeni konular

Geri
Yukarı