Ryzen 5 6600H için Windows 10 mu Windows 11 mi kurmalıyım?

Walrider

Hectopat
Merhaba dostlar. Bilgisayar aldım işletim sistemi kuracağım ama Windows 10 mu kurmalıyım Windows 11 mi karar veremedim. Bir yerde yeni teknoloji cihazlarda Windows 11 daha iyi olur diye okumuştum doğru mu?

Özellikler:

AMD Ryzen 5 6600H, 8 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4 GB GDDR6, FreeDOS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 kurun hocam.

Merhaba dostlar. Bilgisayar aldım işletim sistemi kuracağım ama Windows 10 mu kurmalıyım Windows 11 mi karar veremedim. Bir yerde yeni teknoloji cihazlarda Windows 11 daha iyi olur diye okumuştum doğru mu?

Özellikler:

AMD Ryzen 5 6600H, 8 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4 GB GDDR6, FreeDOS.
Windows 10 kurun 8 GB Ram ile darboğaz yaşarsınız , Windows 11 en az 4 GB götürüyor. Özellikle oyun oynarken sizi zorlar.

Windows 11 hala stabil değil Windows 10 kurmanı öneririm.Hoşuna gittiyse Windows 11'de kurabilirsin.
Windows 11 Stabil ama Ram kullanımı yüksek.

Özellikler:

Windows 10 kurmalısınız.

Geçen stabil değil diye okumuştum.Her neyse Windows 11'in hala gelişmesi lazım Windows 10 performans olarak daha iyi.
Şuanlık fazla güncelleme geldi özellikle son toplu güncellemeler ile (Dün yayınlandı.) Stabildi Daha da stabilitesi arttı. Ama yeni ve daha gelişmiş bir sistem olması bazı kaynak gereksinimlerini arttırıyor. Windows 10 için 4 GB Ram stabil iken şimdi Windows 11 için 8 GB Ram stabil kullanım için gerekli.

Özellikler:

Çok özel bir sebebi yok ise Linux kullanın.
Ayrıca o işlemci için o RAM maalesef her OS için bir sorun teşkil eder. İşlemci oldukça güçlü yüksek performans da o CPU gücüne o RAM yetersiz kalacaktır.

Geri
Yukarı