Ryzen 5 7500F + RX 7900 XTX sistem nasıldır?

Bütçe
60000TL
Birkaç şeyden kısılıp 7900XTX konsa çok iyi olur. 12 GB VRAM 2K'da sıkıntı çıkarabilir önümüzdeki 3-4 yıl içinde.
Ben bu sistemde 7700X takıp daha iyi bir anakart ve 850 watt psu eklerdim açıkcası. 5000 serisi geldiği zaman isterse sadece işlemci ekran kartı değişimi yaparak sistemi güncellemiş olur. Ayrıca 7700X 2K için 4070Tİ rahatça besleyebilecek bir işlemci.

Hocam eğer ilerde işlemci değişmeyecekseniz 7500F almanızın bi anlamı yok ayrıca 2k'da darboğaz yersiniz o işlemci ile.
Değişeceğim

QHD ile 7900 XTX, yani UHD kartını alması saçma zaten, artık VRAM mi cidden göz boyadı bilemem ama NVIDIA kadar uzunluğu yok maalesef sırf VRAM diye.
UHD QHD veya FHD kartı diye bir şey yok bence, ben bu kartı 2K'da 150FPS üstü almak için alıyorum. aynı fiyatta 4070ti var dlss olan oyunlarda kafa kafayalar olmayanlarda 2K'da 30 40FPS fark oluyor bu sebeple bu bütçe ile nvidia aşırı mantıksız geliyor her oyunda dlss yok.
rtx 3080 var sistemimde şu an bir kere bile dlss kullanmadım.

Bu parçaların fiyatları 29655 TL yapıyor. 7500F almak yerine bu şekilde toplayın am5 isterseniz o karta 2k için en az 7700X tarzı bir işlemci gerekli altında darboğaz yapacaktır.
bir daha asla 3 4 yıl sonra işlemcisini güncelleyemeceğim bir sistem almam geçen yıl 12400f aldım ve intelin son çıkaracağı nesile geçmem çok masraflı olacak 2 3 sene sonra aynı şeyi yaşamak istemiyorum.

Son düzenleme:
Değişeceğim.

UHD QHD veya FHD kartı diye bir şey yok bence, ben bu kartı 2K'da 150FPS üstü almak için alıyorum. Aynı fiyatta 4070 Ti var DLSS olan oyunlarda kafa kafayalar olmayanlarda 2K'da 30 40FPS fark oluyor bu sebeple bu bütçe ile NVIDIA aşırı mantıksız geliyor her oyunda DLSS yok.
RTX 3080 var sistemimde şu an bir kere bile DLSS kullanmadım.

O zaman 2K daha ekle attığım sisteme 7900 XTX ekle. Ekleyemiyorsan düşüreyim bir şeyler.

1699616779404.png

PSU da yetiyor.

Değişeceğim.

UHD QHD veya FHD kartı diye bir şey yok bence, ben bu kartı 2K'da 150FPS üstü almak için alıyorum. Aynı fiyatta 4070 Ti var DLSS olan oyunlarda kafa kafayalar olmayanlarda 2K'da 30 40FPS fark oluyor bu sebeple bu bütçe ile NVIDIA aşırı mantıksız geliyor her oyunda DLSS yok.
RTX 3080 var sistemimde şu an bir kere bile DLSS kullanmadım.

Bir daha asla 3 4 yıl sonra işlemcisini güncelleyemeceğim bir sistem almam geçen yıl 12400F aldım ve Intel'in son çıkaracağı nesile geçmem çok masraflı olacak 2 3 sene sonra aynı şeyi yaşamak istemiyorum.

Hocam o zaman az biraz daha bütçeyi artırıp @408157 hocamın topladığı sistemin 7900XTX'li versiyonunu alsanız iyi olur.

Hocam o zaman az biraz daha bütçeyi artırıp @408157 hocamın topladığı sistemin 7900XTX'li versiyonunu alsanız iyi olur.
O zaman 2K daha ekle attığım sisteme 7900 XTX ekle. Ekleyemiyorsan düşüreyim bir şeyler.

Eki Görüntüle 2009311

PSU da yetiyor.
sanırım benim sistemimdeki sıkıntı kasam ve PSU çok pahalı
gt501den vazgeçmem gerek sanırım ama parçaları tek tek başka yerlerden almamda sıkıntı benim için.
eğer 7500F'i kutulu göndermiyorlarsa değiştirirken satmam da sıkıntı olacak ama sanırım kutulu gönderiyorlar.

Sanırım benim sistemimdeki sıkıntı kasam ve PSU çok pahalı.
GT501'den vazgeçmem gerek sanırım ama parçaları tek tek başka yerlerden almamda sıkıntı benim için.
Eğer 7500F'i kutulu göndermiyorlarsa değiştirirken satmam da sıkıntı olacak ama sanırım kutulu gönderiyorlar.

7500F nerede, 7800x3D nerede? Kasadan vazgeçilir tabii.

2K'da 1 2 oyun hariç maksimum 10 FPS fark ediyor.

Önbellek farkı, X3D farkıyla çok devasa fark ile önde, tabii almak isterseniz zorlamam, kafanıza göre düzenleyin attığım toplamayı, sonra atın.

Geri
Yukarı