Ryzen 5 7500F sıfır sistem nasıl?

Bütçe
25000
Makaleler
1
Selamlar bir arkadaşım bilgisayar alacak uyguna 3080 aldığını söyledi. Diğer parçaları nasıl ne alması gerektiğini bilmiyor şöyle bir sistem topladım alternatif seçeneklerinizi bekliyorum.
Toplam fiyatı 23351 daha uygun parça olup fiyat farkına değmeyen parçalar da atabilirsiniz önerileriniz için teşekkür ediyorum.

İncehesapta 7600 fiyatı 5600 liralara düşebiliyor, dezavantajı taksitte çok vade farkı koyuyor.

Yakalayabilirseniz alın derim. Ekran kartı alana kadar sistemide kullanmaya başlayabilirsiniz.

İncehesapta 7600 fiyatı 5600 liralara düşebiliyor, dezavantajı taksitte çok vade farkı koyuyor.

Yakalayabilirseniz alın derim. Ekran kartı alana kadar sistemide kullanmaya başlayabilirsiniz.
Tamamdır indirimi takip edeceğim 2 hafta teşekkür ederim.

Soğutucuyu bununla değiştir: Thermalright Phantom Spirit 120 SE ARGB TL-C12B-S V2 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili
PSU'yu 750W/800W modeline yükselt.

Bir de seçtiğin kasa modeli hakkında bilgim yok fakat dandik bir şeye benziyor.
Fiyatına göre iyi bir model gibi biraz bakındım da daha iyisini bulamadım öneri model bekliyorum.

Tamamdır indirimi takip edeceğim 2 hafta teşekkür ederim.

Fiyatına göre iyi bir model gibi biraz bakındım da daha iyisini bulamadım öneri model bekliyorum.

Kasa için ayırdığın bütçe?

Arkadaşlar aşağıdaki parçalar için hava akışı iyi olan, fiyatına göre kaliteli bir kasa bakıyoruz. Aşağıdaki kasalardan hangisini önerirsiniz? Ek olarak önerebileceğiniz başka kasa varsa değerlendirebilirim. 3 bin ₺'yi geçmezse çok iyi olur. İyi sosyaller.

Ekran kartı: Sapphire RX 7700 XT Nitro+ ( 320 mm )
İşlemci: R5 7500F + ID-Cooling SE 224 XT.
Anakart: MSI Pro B650-S Wi-Fi
PSU: Corsair CV650 80+

güncelleme: Dark maxima V30 kasayı satın aldım. Konu kilitlenebilir.

@ExellionTR hocam bizzat deneyimlemiş konuya bakabilirsin bu kasa iyidir.

SSD bunu alabilirsiniz:
Tamamdır ssd olarak bunu alırım. 7600x fiyat olarak uygun geldi. Thermalright yetecek mi x işlemciler biraz fazla ısınıyor ne dersiniz?

Geri
Yukarı