Ryzen 5 7600 4060 Ti Sistem uyumlu mu?

Bütçe
55000

Panerai

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Aşağıda birçok video izleyerek oluşturduğum sistemim mevcut. Listesini ilettiğim parçalar arasında uyumsuz gördüğünüz ya da fikir vermek istediğiniz bir nokta varsa öğrenmek istiyorum.
Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
Not: Anakart'ı normalde MSI Pro B650-S Wi-Fi modelini seçmiştim ama fiyatı biraz daha aşağı çekmek için listedeki ile değiştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Aşağıda birçok video izleyerek oluşturduğum sistemim mevcut. Listesini ilettiğim parçalar arasında uyumsuz gördüğünüz ya da fikir vermek istediğiniz bir nokta varsa öğrenmek istiyorum.
Not: Anakart'ı normalde MSI Pro B650-S Wi-Fi modelini seçmiştim ama fiyatı biraz daha aşağı çekmek için listedeki ile değiştirdim.

Attığım şekilde özelleştirip al. Çok daha iyi. 4070 ti Super var.

Ekran görüntüsü 2024-04-01 042146.png

Merhaba,

Topladığım kadarıyla toplam 58000 TL tutuyor. Topladığınız sistem yerine ben bu sistemi tavsiye ediyorum. İşlemci performansı sizin topladığınıza yakın, anakartı düşük, ekran kartı çok daha iyi, Ram XPG Lancer seçerseniz yakın, SSD bütçenize kalmış attığımdaki de idare eder, iki kasa da iyi, PSU sizinkinde daha iyi, soğutucu olarak Thermalright 240 mm seçebilirsiniz.

Genel olarak uyumlu duruyor. PSU'da, 650W 80+ yeter gibi. Sıvı soğutucuyu son kez kontrol et, bazen AM5 desteklediği yazmasına rağmen uyumsuzluk yaşanabiliyor. Gözden kaçan bir şey olmaması için "pc part picker"dan parçaları seçip uyumuna bakabilirsin.

Topladığım kadarıyla toplam 58000 TL tutuyor. Topladığınız sistem yerine ben bu sistemi tavsiye ediyorum. İşlemci performansı sizin topladığınıza yakın, anakartı düşük, ekran kartı çok daha iyi, Ram XPG Lancer seçerseniz yakın, SSD bütçenize kalmış attığımdaki de idare eder, iki kasa da iyi, PSU sizinkinde daha iyi, soğutucu olarak Thermalright 240 mm seçebilirsiniz.

Anakart, Ram ve SSD değiştirilirse bence alınır. 58K verip A620M-E almazdım.

Anakart, Ram ve SSD değiştirilirse bence alınır. 58K verip A620M-E almazdım.
Haklısınız. Ben de tereddütte kalarak tavsiye ettim. Bu sistemi tavsiye etmemin sebebi arkadaşın sistem toplarken MSI tercih etmesiydi. 4070 ti Super'li topladığı sisteme yakın bir sistem aradım. Bunu bulabildim. Tabii arkadaşın illa ki MSI olacak isteği yoksa sizin attığınız sistem RAM, SSD, Anakart yönünden çok daha iyi.

@Rouly Detaylı incelediğimde iki Anakart arasında uçurum yokmuş gibi geldi. Port ve slot sayıları ile max. RAM desteği harici pek bir fark göremedim. Gözden kaçırdığım bir konu mu var?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı