Ryzen 5 7600 için hava soğutma önerisi

baranerfb

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
MSI 5700 XT MECH OC
Anakart
MSI B650M MAG MORTAR
İşlemci
RYZEN 5 7600
Merhaba. Ryzen 5 7600 işlemcili yeni sistem topluyorum. Belirli bir bütçem yok ama gereksiz pahalı olmayan bir hava soğutucu arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Evet attığımız ürünler bu fiyata kaçmaz, daha ucuzu yok.

Soğutma performans sıralaması yapacak olursak
Thermalright PA > deepcool ag620 > ID cooling SE-224
ID-COOLING SE-206-XT 4Pin PWM 2x120mm Ä°Ålemci SoÄutucu Fiyat bu ürün nasıl acaba ? Thermalright ses seviyesi benim mevcut kullandığımla aynı o yüzden tercih edilebilir ancak pervane gücü olarak bu attığım ikisinden de önde gözüküyor. Ya da bu ürünlerin daha üst seviyeleri var mı ? Aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum.

ID-COOLING SE-206-XT 4Pin PWM 2x120mm Ä°Ålemci SoÄutucu Fiyat bu ürün nasıl acaba? Thermalright ses seviyesi benim mevcut kullandığımla aynı o yüzden tercih edilebilir ancak pervane gücü olarak bu attığım ikisinden de önde gözüküyor. Ya da bu ürünlerin daha üst seviyeleri var mı? Aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum.

206 XT, AG620 ve PA 120 kadar iyi bir soğutucu değil, bu ikisinden birini alın pişman olmazsınız.

PA 120 ye göre aynı fan hızında 3-4 derece sıcak çalışıyor tavsiye etmem.
Ya da bu ürünlerin daha üst seviyeleri var mı ?
En üstü bunlar zaten çok param var diyorsan Noctua D15 var başka da muadil yok maalesef.

Ben PA 120'yi ryzen 5 5600 ile kullanıyorum oyunlarda max 59 dereceyi gördüm.
Yani bu fiyata düşümeye bile gerek yok.

PA 120 ye göre aynı fan hızında 3-4 derece sıcak çalışıyor tavsiye etmem.

En üstü bunlar zaten çok param var diyorsan Noctua D15 var başka da muadil yok maalesef.

Ben PA 120'yi ryzen 5 5600 ile kullanıyorum oyunlarda max 59 dereceyi gördüm.
Yani bu fiyata düşümeye bile gerek yok.
Şimdi araştırdım ben Mortar B650 mATX kart aldım o ıdcool için MATX'lere tavsiye etmemişler. Pa 120'yi benim mevcut soğutucumla karşılaştırdım 2mm daha küçük yani benim kasama uygun gözüküyor. Performans olarak iyi diyorsanız onu alacağım herhalde. Anakartımın mATX olması kaynaklı bir sorun yaşar mıyım bu soğutucu da?

Yeni konular

Geri
Yukarı