Ryzen 5 7600 RX 7600 XT sistem alınır mı?

Bütçe
50-60 bin

Cal1fornia57

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ilk konum olacak.
Buradaki arkadaşların da fikirlerini almak istiyorum sistem hakkında.

Anakart-- ASUS ROG STRIX B650-A
İşlemci-- AMD Ryzen 5 7600.
CPU soğutucu-- Be Quiet Dark rock Elite.
Bellek-- G.Skill Trident Z Neo 5 DDR5 6000 CL30.
GPU-- ASUS Dual RX 7600 XT.
SSD-- Crucial p5.
PSU--- Seasonic G12 750W Gold.
Kasa-- Corsair 4000D mis Tower.
Ekran--- LG UltraGear 27GN800P-B. IPS 144Hz 1ms GtG.

Biraz karışık oldu idare edin.

Klavye fare bakmaya fırsatım olmadı henüz çok sıkı FPS oyuncusu değilim online oyun oynasam da daha yavaş oyunlar oynuyorum(War thunder)

RAM gecikmesi aşırı fazla
Anakart üstünde VRAM soğutucusu bile yok
PSU golda karşı Bronze
CPU soğutucusu belli değil
Sadece RTX4070 Ti için bu sistem kafama yatmadı.

Yanlış anlamayın ama yazdığım sorunlar devam ediyor.
VRAM soğrutucusu olmayan bir anakart ve çok yüksek gecikmeli ve 16 GB RAM.
VRM demek istiyorsun herhalde. Bütçe kısıtlı olduğu için her sistemin kendine göre +sı ve -si oluyor. X3D işlemcilerde RAM zamanlamalarının önemi yok çünkü işlemci 3DVCache ile kullanıyor. O yüzden pek takılma. Bütçe kalıyorsa zaten RAM'leri dual yapıp 32 GB yapabilirsin. Ramlere çok önem veriyorsan başka şeylerden feragat ederek 30CL 64 GB Ram sistem kurabilirsin :)

Ekran kartı bu sisteme gitmemiş, onun dışında iyi sistem. Minimum 7800XT veya 4070 serisi olmalı.
Oynadığım oyun için fazlasıyla yeterli bir kart o yüzden yüksek bir kart seçmedim.

VRM demek istiyorsun herhalde. Bütçe kısıtlı olduğu için her sistemin kendine göre +sı ve -si oluyor. X3D işlemcilerde RAM zamanlamalarının önemi yok çünkü işlemci 3DVCache ile kullanıyor. O yüzden pek takılma. Bütçe kalıyorsa zaten RAM'leri dual yapıp 32 GB yapabilirsin.
Evet inatla vram yazıyorum nedense.
Ordan özelleştirme yapsam bile çok birşey yapılmıyor. 1+1 ram alacağıma kit almak çok daha mantıklı geliyor.

VRM demek istiyorsun herhalde. Bütçe kısıtlı olduğu için her sistemin kendine göre +sı ve -si oluyor. X3D işlemcilerde RAM zamanlamalarının önemi yok çünkü işlemci 3DVCache ile kullanıyor. O yüzden pek takılma. Bütçe kalıyorsa zaten RAM'leri dual yapıp 32 GB yapabilirsin. Ramlere çok önem veriyorsan başka şeylerden feragat ederek 30CL 64 GB Ram sistem kurabilirsin :)
Anakarttan kısmak istemiyorum açıkcası ramlari zaten Cl30 32gb seçtim. İşlemciyi falan da yukarı çektiğimde pek bi farkı kalmıyor zaten istediğim fiyatları aşıyorum.

Oynadığınız oyun için o kadar yüksek bir sisteme gerek yok ona bakılırsa. Hâlâ ekran kartını yükseltmenizden yanayım.

2K ayarlarda oynamak için aşağı yukarı 100+ FPS için hem yeni hem yeterli bir kart diyerek seçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı